Hogy kell a hangjegyeket leírni és hova kell őket írni?

Figyelt kérdés

Holnap dogát írunk , és nem toom,hogy kell leírni a hangjegyeket és hová?Ha tudod kérlek segííts.! Úgy is jó,ha találsz,vagy tudsz egy oldalcímet és ideírod...

Köszii


2011. jan. 20. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom 5vonalas kottafüzetbe kell leírni. Az egyvonalas C az alsó vonal ala behúzott vonalon van, amit 1. pótvonalnak neveznek. A fölötte lévő hang (egyvonalas D) az a pótvonal és a legalsó vonal között van, az egyvonalas E a legalsó vonalon, és így tovabb.
2011. jan. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy a 3. vonal alatt a szarakat fölfelé húzzuk, fölötte lefelé, és ha jól emlékszem, mindig a "bogyó" jobboldalara. Én még úgy tanultam, hogy a 3. vonalon föl és le is lehet húzni. A besatírozott pötty a negyedhang (ta), a lyukas a félhang, és a lyukas, aminek nincs szara az az egész. A nyolcad (ti) vagy úgy van jelölve, hogy össze van kötve kettő negyed, vagy egy kis farkinca van a vonal végén.
2011. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!