Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értek vmit a felvételivel...

Nem értek vmit a felvételivel kapcsolatba. Segítesz?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol hogy a szakközépiskola és a gimi is általános műveltséget megalapozó képzést(és egyetemrei s felkészít) ad de szakközépnél dönthetsz h akarsz-e menni egyetemre,szakot akarsz tanulni stb..


most akkor mi értelme van gimibe menni? mert én 5ös tanuló vok de most megbántam h gimikbe adtam be a jelentkezőlapomat. mert ha a szakközép is főiskolára,egyetmre készít fel akkor hülyeség(mert ugye a szakközépbe dönthetsz h mit akarsz csinálni érettségi után) de gimi után csak főiskola vagy egyetem lehet nem?


2011. jan. 20. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem.

A gimi ad egy erős általános képzést. Innen bárhová mehetsz, időközben kiválaszthatod, mi érdekel, választhatsz fakultációt. Ha szakmát akarsz tanulni, akkor érettségi után elmehetsz egy szakképzésre ugyanúgy.

Egy szakközépben szakmát kell tanulnod, ami az általános képzés rovására megy. Tehát lehet, hogy leérettségizel, de esélyesen nem olyan jó eredménnyel. Emelt szintű érettségire sok helyen egyáltalán nem készítenek föl.


Még a gimi előnye, hogy nyersz négy évet, hogy kitaláld, mivel akarsz foglalkozni. Elég nagy a valószínűsége, hogy ami most érdekel, arról egy-két év múlva kiderül, hogy mégsem neked való - ugyanis ebben a korban rengeteget változik az ember.

Ha mindenáron szakmát akarsz tanulni, gimi mellett elmehetsz szakközépbe, csak a szakmai órákra. Én így csináltam és jó volt. De csak egy évvel később kezdtem el, tizedikben.

2011. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy szakközép is lehet ugyan olyan erős, mint egy gimi. Akkor érdemes a szakközepet választani, ha már kialakult, mi érdekel (vagy mi nem). Emelt érettségire pedig ugyan úgy felkészítenek.

De ha tanulsz, akkor teljesen mindegy hova jelentkeztél, majd oda mész tovább, ahova akarsz.

2011. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!