Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nemi megkülönböztetés munkahel...

Nemi megkülönböztetés munkahelyen stb +Legfrissebb változások a témával kapcsolatba? . Aki tud a témához valamit hozzá fűzni írjon lécci

Figyelt kérdés
2010. máj. 9. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ezen hiába is próbálnak változtatni,mert én pénteken "estem át" utoljára ilyen jellegű megkülönböztetésen.

Ami azt jelenti,hogy konkrétan sofőr vagyok és jelentkezni akartam buszsofőrnek,de csak helyi járatra vennének fel(engem meg a helyközi és távolsági érdekelne leginkább) és azzal az indokkal,hogy kereket kell cserélni a helyközi járaton adott esetben.

Na most erre kérdezem én,hogy ha nyerges vontatón fuvarozik egy nő,akkor ott mondjuk két ország között kell kereket cserélni,na azt lehet??

Még egy régebbi: mentőre "vizsgáztam" és miután sikerült Szegeden jelentkeztem is mentősnek.Mire a hivatalos szakvéleményben az áll,hogy nőként nem bírhatom.A tűzoltóságnál is ez volt a helyzet,bár arra számoltam is.

Szóval: ha összegezzük,akkor akármit is változtatnak,a nők helyzete nem lesz jobb.Mert azt konkrétan nem mondták mindenhol,hogy azért,mert nő vagyok...de a legtöbb helyen találtak valami kifogást.A végén pedig elmondták,hogy igen,azért nem kellek,mert nem vagyok férfi.Ilyen egyszerű

Szerintem akármit is "javítanak vagy javítottak" könnyebb nem lesz semmivel.

2010. máj. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az Egyenlő Bánásmód Hatóság-hoz érdemes fordulni.Nézgesd a honlapjukat,vannak fent korábbi hasonló esetek.Olyan NINCS hogy csak azért,mert nő vagy,csak helyi járatra vesznek fel.És nem árt ha beszerzel olyan hangfelvevő készüléket(lehet telefon is)ami a zsebedből jó minőségű felvételt tud készíteni...
2010. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De miért nem mondtad,hogy márpedig te igenis tudsz kereket cserélni?
2010. máj. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!