Hány megoldása van a [-π, π]x[-π, π] halmazon az x+y= π/4 és tg x* tg y= -1 egyenletrendszernek?

Ez a π a pit akarja jelenteni.
2011. jan. 22. 12:49
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem írtam volna jel nyilvánvaló magyarázatát, csak úgy tűnt, hogy nem látszik jól a formája.
2011. jan. 22. 12:51
 2/2 DudoloPocok ***** válasza:

x+y=π/4 x=π/4-y


tg(π/4-y)*tg y =-1 de tg(π/4-y)= (tg π/4 -tg y)/(1+tg π/4*tg y) ezt beírva és tudva hogy tg π/4 =1


az egyenlet :


tg y *(1-tg y)/( 1+tg y )=-1 legyen a=tg y


a-a^2=-1-a


a^2-2a-1 =0


a(1)=1+gyök(2) a(2)=1-gyök(2)


y=1,1781 ill y=0,3927 radiánban innen x adott

2011. jan. 23. 21:07