Egy 40 méter hosszú, 0,8 méter mély vízelvezető árok keresztmetszete egy szimmetrikus trapéz. Rövidebb alapja 0,1 méter, szára pedig 1 méter Hány köbméter föld fér el benne?

2011. jan. 22. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

ez egy sima térfogatszámítás.... egy hasáb aminek az alapja egy szimmetrikus trapéz, kiszámolod a trapéz területét, aztán....

hogy számoljuk a térfogatot??


alapterület * magasság

2011. jan. 22. 16:27
 2/5 A kérdező kommentje:

de én nem értem a matekot!

nem véletlenül írtam ide...

2011. jan. 22. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:

márpedig nagyon valószínű hogy helyetted senki sem csinálja meg...


tudod hogy kell kiszámolni a trapéz területét? nem? vagy a négyjegyűben keress vagy a googleban!

ha ez megvan összeszorzod az árok hosszával...

2011. jan. 22. 16:31
 4/5 A kérdező kommentje:
sokat segítettél :)
2011. jan. 22. 16:33
 5/5 anonim válasza:
46%

a megoldás: (a+c)/2*m a területe


az a=0,1m

az m=0,8m

először hogy a területét kiszámítsd kell a c oldal...

azt Pitagorasz tétellel kiszámolod.....


0,6jön ki

azaz a c oldal=2*0,6+0,1=1,3M


a területe a trapéznak

(a+c)/2*m=(1,3+0,1)/2*0,8=0,56m2


a térfogata pedig magasság szor alapterület..


0,56m2*40m=22.4m3 a megoldás

2011. jan. 24. 17:31