Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika: El tudná nekem...

Matematika: El tudná nekem mondani ezekhez a szerkesztésekhez a folyamatot?

Figyelt kérdés

Tompa- hegyes- és derékszögű háromszögekre szerkeszteni magasságot, sulypontot, körülírt és belülírt körök megrajzolása...

Valahogy megcsináltam őket, de nem lettek jók, elmondaná valaki, a folyamatját ezek megrajzolásához?

KÖSZÖNÖM!


2011. jan. 30. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:

1, Magasságpont.

Két csúcsból külön-külön merőlegest szerkesztesz a szemközti oldalegyenesre. Az így kapott két egyenes metszéspontja: M


2, Súlypont.

Két csúcsot külön-külön összekötsz a szemközti oldal felezőpontjával. Az így kapott két szakasz metszéspontja: S


3. Beírt kör. Először megszerkeszted a középpontját.

Két csúcsnál megszerkeszted a szögfelezőt. Ezek metszéspontja: R (nem tudom, mi a szokásos neve).

R-ből merőlegest szerkesztesz az egyik oldalra. A merőleges és az oldal metszéspontja: T.

Az R pontból RT sugarú kört húzol.


4. Körülírt kör. Először megszerkeszted a középpontját.

Két oldalnak megszerkeszted a felezőmerőlegesét. Ezek metszéspontja: O

O körül OA sugarú kört rajzolsz (ahol A az egyik csúcs).


Remélem, az alaptechnikák mennek. Merőleges szerkesztése egy pontból egy egyenesre; felezőpont szerkesztése; felezőmerőleges szerkesztése. Ha ezekkel gondod van, keríts egy magántanárt, vagy kérj meg egy családtagot, hogy magyarázza el neked, vagy kérj korrepetálást az iskolai tanártól, esetleg egy osztálytárstól.

2011. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!