Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értem ezt az egész feladat...

Kevin42 kérdése:

Nem értem ezt az egész feladatot! Mi a megoldás? (nyelvtan) Nevezd meg a kommunikációs tényezőket az alábbi helyzetekre vonatkoztatva!

Figyelt kérdés

A világ minden tájáról érkező kertészeti szakemberek Angliában tartanak egy konferenciát az uborka és a narancs keresztezéséből!


Egy német lány (Lotte) levélben szakít magyar barátjával (Károly).


A közlekedési lámpák nem működnek. Egy útkereszteződésben egy rendőr karjelzéssel irányítja a forgalmat


2011. febr. 1. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első tájékoztató, közlő. A második poétikai, esztétikai. A harmadik szerintem felhívó.


De nem biztos!! Elég hülye feladat:S Biztos, hogy ezt kell csinálni? Mert amiket én leírtam azok a funkciók, a tényezők pedig a címzett, feladó meg ezek...de azokat hogy írod ide???


L/19

2011. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mik is a kommunikáció tényezői?


Feladó, címzett, üzenet, csatorna, a feladó és a címzett közötti kapcsolat (pl. főnök-beosztott).


Ez alapján menni fog, nézzük az első szituációt:


feladó, címzett: ugyanaz a kettő, azaz a kertészeti szakemberek


üzenet: a kommunikáció tárgya, azaz a narancs és az uborka keresztezése


csatorna: a kapcsolattartás közege, tehát itt a levegő, mivel személyesen beszélnek egymással, de ez lehet telefon, levél, internet...


kapcsolat: kollegiális viszony


Ez alapján szerintem menni fog a többi, de ha elakadsz, kérdezz nyugodtan.

2011. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőben egy egyén szól a csoporthoz minden egyes "beszédkor". A kommunikáció ugyanakkor közvetlen.


A másodikban egyén-egyén kommunikál közvetett módon.


Csak azt gondold végig, hogy mik is a kommunikáció funkciói, és gondolkodj el azon, hogy ezekben a szituációkban mi mire módosul.

2011. febr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. febr. 4. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!