Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van valami segédlet ehez a...

Van valami segédlet ehez a leckéhez vagy kellett nektek valaha is ilyet irni? (bövebben lent)

Figyelt kérdés

Kosztolányi és Márai Sándor Halotti beszédét kell 2 oldalban összehasonlitanom az eredeti halotti beszéddel.

esetleg tudtok valami forrást vagy estleg kész feladatot hozzá?


2011. febr. 1. 17:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Ójaj... :D

Én Márai Halotti beszédéből írtam az érettségimet. A vicc az volt, hogy odáig nem jutottunk a tananyagban, de az irodalomtanárom feladta egyszer ezt a fogalmazást szorgalminak. Mivel kellett a jó jegy, megírtam, és így volt mit írnom emlékezetből az érettségin. :)

Na ez volt az off. Bocsi, ha untattalak vele.


Sajnos nem tudok jó választ adni, mert régen volt már ez az elemzés. mindenesetre én mindig úgy álltam neki az ilyeneknek, hogy elolvastam párszor mindegyik verset és megpróbáltam összehasonlítani a mondanivalójukat. Aztán mindent elkeztdem belemagyarázni a költői képek alapján. Mivel a verselemzés jóformán saját vélemény a versről (így nem lehet rossz), ez a módszer általában bejött. :)

2011. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!