Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Csongor és Tünde háziolvasmá...

A Csongor és Tünde háziolvasmányt kellett elolvasnom. Az elemzésnél kaptam két kérdést: -"fa motívuma" erről kell 2-3 idézet -az ördögfiak szerepe és beszédmódja a műben. Erre tudna írni valamilyen értelmes választ? Kösz.

Figyelt kérdés
Mindig is gyenge voltam háziolvasmányok szempontjából, főleg az ilyen tipusu kérdéseknél, ezért kérem most a ti segítségetek.
2011. febr. 2. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
szánj rá egy órát, mert ez a "mindig béna voltam" kifogás nagyon szar, ha meg se próbálod.
2011. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz a választ..tényleg...már 8 óta itt ülök a könyv és a gép felett...de biztos csak unalmamban írtam be a kérdést.
2011. febr. 2. 10:15
 3/6 anonim ***** válasza:

hát édesem, ne a gép felett ülj, hanem olvasd el a művet. ha megtetted volna, akkor felfedeztél volna 2 fás idézetet, mert van benne egy csomó.


azt meg csak meg tudod fogalmazni, hogy mit csináltak szerencsétlen ördögfiak a műben. ha olvastad persze.

2011. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jobb vagy mint egyes szülők.
2011. febr. 2. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:

A szülők nem a károdat akarják, mint ahogy az előző válaszoló és én sem, sőt a tanár sem. Az a cél, hogy megtanulj értő módon olvasni, amiben magad is beismered, hogy gyenge vagy.

Most van még néhány éved arra, hogy behozd a lemaradást. Azután meg ott fogsz állni az életben, ahol mindenki írásban kommunikál, unalmas és hosszú levelet küld a rendőrség, adóhatóság, a gázművek, a munkaadód (ha lesz munkád), a törvények unalmas és hosszú szövegekben ecsetelik a jogaidat és kötelességeidet. És ezeket értő módon kell elolvasni, nem elég átfutni. Ezt kéne most megtanulnod.


Az a baj, hogy sokan olvasáson azt értik, hogy a szemükkel lekövetik az összes sort. Hogy mi volt odaírva, arról fogalmuk sincs. Hogy mi volt két oldallal odébb, arról meg aztán pláne fogalmuk sincs. Ez nem olvasás.


Én példáuk most olvasok egy 4000 (igen négyezer) oldalas regényciklust, már több mint 3000-et elolvastam, és még emlékszem az elejére.


Szóval ahelyett, hogy 20 percenként idenézel, mélyedj el a Csongor és Tündében, és keresd ki a válaszokat.

2011. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igazatok van de utolsó pillanatban nemtudtam mit csinálni hát feljöttem ide hátha ráakadok valakire aki válaszol. Péntekre kell a háziolvasmány de van még egy csomó tanulnivaló ami magyartól fontosabb.
2011. febr. 3. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!