Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kitől származik a következő...

Kitől származik a következő idézet? :

Figyelt kérdés

„Örülj Tokaj, Kálló, Kisvárda!

Tudom mindeniktek ezt várta,

Zsoldositok sem gondolták,

Hogy Kukulit magpaskolták,

Buban nyeg, hódolj meg."


2011. máj. 11. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
MAGYARORSZÁG, ERDÉLY c. kuruc népdal, de ezt te is megtaláltad volna, ha méltóztatnál a google-t használni.
2011. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi ezt már én is megtaláltam! de nem jó..
2011. máj. 11. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:

De miért nem jó?

Ez tényleg egy kuruc ének....

2011. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom! csak ez kell egy keresztvénybe és oda ez nem jön ki! tanárom szerint valami pontos szerző lesz a megfejtés!
2011. máj. 12. 19:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Áááááááá! Értem! Keresgélem én is tovább:-)
2011. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Van egy tippem: Dálnoki Gerzson! Most olvastam : Adalékok a Rákóczi kor irodalomtörténetéhez című tanulmányban. R. Kiss István írta

De valami olyat is olvastam hogy plágiummal vádolták, szóval nem tudom. Nagyon hosszú a tanulmány nem olvastam végig....

2011. máj. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A keresztrejtvényben úgy van, hogy 6 betű amiben az utolsó Y. Aztán 5 betű (keresztnév).

De azért köszi a tippeket :)Ha lesz még írjatok :)

2011. máj. 13. 16:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ebben a tanulmányban több embernek is tulajdonítják és összevetik miért kié nem lehet és említenek egy Thaly Kálmán nevű urat is de ahogy olvasom ez pont 5 betű és a keresztnév 6:-(
2011. máj. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi :) Jaj, úgy megörültem ahogy olvastam! de sajnos tényleg nem jön ki :S én is keresek már mindent!
2011. máj. 13. 21:35
 10/12 anonim válasza:
Szia. Tudom hova kell neked ez az idézet:) Én is keresgéltem, de én sem találtam megfelelőt, szerintem valamit elírtak(Pl.: a felső vízszintesben is rossz helyre van rakva a 11-es:)), de ha találsz valamit, akkor megoszthatod, én is azt teszem majd:)
2011. máj. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!