Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért volt értékesebb az az...

Miért volt értékesebb az az aranyforint amin Károly király volt rajta?

Figyelt kérdés

Töri házi és holnapra kell nagyon fontos!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 2. 16:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat Károly Róbert volt rajta így lehet, hogy jobban fogjátok tudni, hogy kiről van szó!
2011. febr. 2. 16:59
 2/9 anonim válasza:

mert ( nem tudom pontosan ) de mondjuk ez az érme mondjuk 99% tartalmazott aranyat és 1%-ban mondjuk rezet. :)

míg a többi királynál mondjuk csak 80%-ban tartalmazott aranyat és 20 % ban pedig rezet :)

2011. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

huh tól sok a mondjuk :D

előző! :D

2011. febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2011. febr. 2. 17:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Ő veretett először értékálló aranyforintot, a firenzei mintájára. Ezeken gondolom az ő arcképe volt, és ezek aranyértéke ugyanakkora volt.

Azt hiszem, előtte való uralkodó csinálta azt, hogy minden évben visszavonatta a veretett aranyforintot, és a következő évben már kisebb volt a nemesfém tartalma, szóval az értéke lényegében kisebb volt.

Szerintem emiatt volt a Károly Róbert arcképével ellátott aranyforint a legértékesebb.

Az most hirtelen nem ugrik be, hogy ki uralkodott előtte - nem most érettségiztem :P De mindjárt utánanézek.

Remélem, segítettem.

2011. febr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Wittelsbach Ottó volt az, de így olvasva most a nevét nem vagyok benne biztos, hogy ő cserélgette állandóan a pénzt.
2011. febr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. febr. 2. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:
az évenkénti pénzcserét II. András vezette be :)
2011. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondom, rég volt történelemérettségi :)
2011. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!