Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » TUudtk tippeket adni milyen...

TUudtk tippeket adni milyen kérdéseket tegyek bele kérdőívembe, amely az őszinteség-hazugság témakörre épül?

Figyelt kérdés
A szakdolgozatomat írom, és ezt a témát választottam.. de semmi kreatív kérdésem nincs. :( Segítenétek? :\
2011. febr. 2. 19:14
 1/4 A kérdező kommentje:
*Tudtok :)
2011. febr. 2. 19:14
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért olyan témát választottál, amihez nincs kreatív ötleted?


Meg mi a hipotézised? Abból kiindulva kell megcsinálni a kérdőívet.

Kiknek szól a kérdőív? Ez sem mindegy... kamaszok, felnőttek, nők, férfiak...

Hogy fogod kitöltetni? Neten, utcán, szóban?

Milyen tipusú kérdőívet akarsz, hogy akarod feldolgozni?

Ha szabad válaszos kérdőívet akarsz, azt elég nehéz lesz feldolgozni...

Ha statisztikát akarsz belőle csinálni akkor kell egy csomó háttérkérdés, például nem, kor, végzettség... stb amikhez méred az eredményt.


Ha ezekre már tudod a választ írj privit és segítek ötletelni. :) Én 120 fős kutatást csináltam a szakdolimhoz, végzős gimnazistákkal. Szivesen segítek. :)

2011. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából van hozzá ötletem, de félek tőle, hogy túl általánosak a kérdéseim.. :(

Gimnazistákkal, egyetemistákkal, és felnőttekkel és kitöltetném, mert azt vizsgálnám, vagyis arra térnék ki, hogy melyik korcsoport mennyire tartja fontos értéknek az őszinteséget.. ehhez kapcsolódóan tudsz ötletet adni? :)

Nagyon hálás lennék! :)

2011. febr. 2. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem baj, ha általánosak a kérdéseid, mivel ha túlbonyolítanád akkor nem értenék meg. :)

Esetleg leírhatsz rövid szituációs helyzeteket egyes hazugsági formákról, amelyből leszűrheted ki az aki teljes mértékben elutasítja a hazugságot, ki az aki bizonyos helyzetekben elfogadhatónak tartja és melyek ezek a helyzetek, ki az aki bizonyos esetben nagyon is helyesli és követendőnek tartja és ki az akit egyáltalán nem hat meg ez a hazgság kérdés ott lódít ahol csak tud.

Példa szituációra:

Hazudni azért, hogy megvédjem önmagam (pl bíróságon úgy, hogy vétkes vagyok)

Hazudni azért, hogy megvédjem önmagam (úgy, hogy nem vagyok vétkes, de az igazság azt sugallhatná hogy vétkes vagyok és az ellenkezőjét nem tudom bizonyítani

Hazudni azért, hogy megvédjek egy idegent (vétkes vagy sem)

Hazudni azért, hogy megvédjem egy közeli hozzátartozóm...

Hazudni azért, hogy ne bántsak meg egy idegent (pl vonaton összehaverkodunk egy idegennel aki elkezdi ecsetelni mennyire kövér, erre te "jajj dehogyis", pedig tényleg az)

Hazudni azért, hogy ne bántsam meg azt akit szeretek, miközben olyat teszek, amiről tudom, hogy nem helyeselné. (ennek lehetnek fokozatai, például megcsalás esetén, vagy cigizés, vagy máshol vagy mint amit mondtál)

Hazudni azért, hogy előnyöm származzon belőle. (például munkahelyen azt mondani valamiről, hogy az én ötletem volt, pedig valójában egy kolegámé, aki épp nincs itt)

És ezt a sort még sokáig lehetne folytatni.


A válaszok mindig legyenek "választhatóak", nem pedig beírósak. Tehát "Igen megtenném", "Nem, nem tenném"

Aranyközépút ne legyen, mert akkor mindenki arra x-el majd.


Nem árt, ha fogalomkérdést is felteszel.

"Mi a hazugság?"

válaszok:

az igazság szándékos és rosszindulatú elferdítése

az igazság szándékos, de nem feltétlenül rossz indulatú elferdítése

olyan kijelentés, ami nem teljesen fedi az igazságot

stb


Na most hirtelen ennyi jutott eszembe... ha segítettem és szeretnéd még hogy segítsek, akkor írj privit :)

2011. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!