Mekkora erőt lehet egy csípőfogóval kifejteni, ha az élek 2 cm-re vannak a forgásponttól és 100 N nagyságú erő hat a 18 cm hosszú nyél végén? Számítsd ki a nyomást, ha a fogó vágóélének felülete 30 mm2!
2011. febr. 5. 16:30
 1/2 DudoloPocok ***** válasza:

erő*erőkar= állandó

F(1)*k(1)=F(2)*k(2)


F(1)=F(2)*k(2)/k(1)


F(1)=100N*18cm/2cm=900 N


Nyomás =F/A = 900N/30 mm^2=900N/ 30*10^(-6)m^2=30*10^6 N/m^2= 30 MP

2011. febr. 5. 18:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2011. febr. 6. 18:51