Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Franciaország tengeren túli...

Franciaország tengeren túli területei?

Figyelt kérdés
nagyon fontos lenne, információkra van szükségem Franciaország tengeren túli megyéiről területeiről, alig találtam valamit, nagyon fontos nekem
2011. febr. 6. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
2011. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tengerentúli területek (franciául: 2003 óta Collectivités d'outre-mer – COM, előtte: Territoires d'outre-mer – TOM) ugyan részét képezik a Francia Köztársaságnak, de nem részei az ország európai területeinek vagy az EU költségvetési rendszerének. Ez főként azt jelenti, hogy amikor az anyaország 2002-ben átállt az euróra, akkor ezek a területek nem vették át az új fizetőeszközt. Itt még mindig a francia csendes-óceáni valutaközösségi frank a hivatalos pénznem, bár a frank árfolyamát az euró árfolyamához kötötték.

A 2003-as alkotmánymódosítás változtatta meg a területek elnevezését, egyben átalakította azok jogait is.

A tengerentúli területek közé tartoznak:

Francia Polinézia (Tengerentúli ország – igen széles autonómiával)

Mayotte (megyei közösség)

Saint-Pierre és Miquelon (területi közösség)

Wallis és Futuna (terület)

Új-Kaledónia (speciális közösség, várhatóan 2014-ben önállósulhat)

Saint-Barthélemy

Saint-Martin

Francia déli és antarktiszi területek (tengeren túli terület, magába foglalja a déli szigeteket, valamint az igényelt antarktiszi területeket is)

Clipperton-sziget (lakatlan)

Európa-sziget (lakatlan)

Glorieuse (Dicsőséges)-szigetek (a katonai bázis személyzete)

Juan de Nova-sziget (a katonai bázis személyzete)

Tromelin-sziget (lakatlan)

2011. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen ilyenekre gondoltam köszönöm szépen
2011. febr. 6. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!