Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Välaki segítene 8. osztályos...

Välaki segítene 8. osztályos kémiában? (képletek)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A periódusos rendszer 2.A oszlopában kéne segíteni,lekéne írni mindegyik elem vízben való oldódásának képletét.

Szóval a:

Be

Mg

Ca

Sr

Ba

Ra


Ezeknek az elemeknek a vízben való oldádásának az egyenletében segítenétek??

Az első-négy oszlopot kell megcsinálni,de EGYÁLLTLÁN nem értem és ha ezekre leírná valaki a megfejtést lehet megérteném..

de ügye azt nem kérhetem,hogy csináljátok meg az egészet..

Szóval valaki léccives írja le vagy magyarázza el nekem ha érti ezt az egészet.. :)


2011. febr. 14. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ca + 2H2O -> Ca(OH)2 + H2

Most csak egyet írtam fel , de azokat az elemeket amiket felsoroltál , csak be kell helyettesíteni a Ca helyére , mivel egy periódusban vannak , tehát a külső elektronok száma ugyanannyi. ( pl.: Mg + 2H2O -> Mg(OH)2 + H2)

2011. febr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Leírom a többit is:

1. oszlop:

2 Na + 2 H2O -> 2 NaOH + H2

Így helyettesítsd be a többi I. főcsoportban lévő elemet.


3. oszlop:

2Al + 6H2O -> 2Al(OH)3 + 3H2

2011. febr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

örök hálám.

köszönöm.. :)

2011. febr. 14. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!