Ezt a fizika példát hogyan kell megoldani? Segítség! ( Egyébként 9. osztályos)


a, Egy motoros A pontból 20 km/h val megy B pontba. B-ből A ba 30 percenként indítanak buszt. A motoros a buszokkal 22,5 percenként találkozik. Mekkora a buszok sebessége?


b, Ha viszont a buszok is A pontból B-be haladnak (ugyan úgy 30 percenként indítják őket), azaz a motorossal egy irányban, akkor a motoros hány percenként találkozik egy-egy busszal?


Kérlek titeket(ha egyáltalán tudja valaki a megoldást), hogy a megoldás menetét is mellékeljétek, mert szeretném meg is érteni, nem csak az eredmény kiírni.


2011. okt. 12. 18:26
1 2
 1/14 BKRS ***** válasza:

a)

A buszok sebessege legyen v

Amikor a motoros talalkozik egy busszal akkor a kovetkezotol

0,5*v km-re van.

Ezt a tavolsagot ketten egyutt 22,5 perc alatt daraljak le:

0,5*v/(v+20) = 22,5/60

30v=22,5v+450

7,5v=450

v= 60 km/h


b) Amikor a motors talalkozik egy busszal 60*0,5=30km-re van tole ezt az ut kulonbseget a sebesseguk kulonbsegevel csokkentik 0-ra a kovetkezo talalkozasig:

30/(60-20)=3/4 ora, vagyis 45 perc alatt daraljak le ketten egyutt.

2011. okt. 12. 20:17
 2/14 anonim válasza:
9/4
2011. okt. 12. 21:52
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi! :D És igen, 9/4. :D
2011. okt. 13. 20:32
 4/14 anonim válasza:
;D
2011. okt. 14. 19:21
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsó! Te ki vagy? XD
2011. okt. 14. 20:02
 6/14 A kérdező kommentje:
Ajj, ez nagyon értelmes volt. -.- Szóval...Melyik osztálytársam írta a válaszokat? :D
2011. okt. 14. 20:04
 7/14 A kérdező kommentje:
Ó, én vajon honnan vettem, hogy osztálytárs volt?! Amennyiben egy Tanárnőhöz/úrhoz volt szerencsém, akkor elnézést kérek.
2011. okt. 14. 20:08
 8/14 anonim válasza:

Hát igen én vagyok Dezsőfi, és egyest kapsz, mert felraktad ide a házit! Am nem, megijedtél mi? :DDD

Nem hinném, h a tanárok fent vannak az oldalon.(remélem) (: Am mondtam suliba,h ki vagyok,te nem Dori vagy? ;D

2011. okt. 15. 17:12
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem Dori vagyok. XD Nem írsz egy monogramot? :)
2011. okt. 15. 18:24
 10/14 anonim válasza:
Nem Dori? :DD áhh, akkor ki?, jájj mongrammból egyből kiderül, és nem lehetek titokzatos..:P xD am fiú vagy vagy lány, én lány:DD
2011. okt. 15. 21:05
1 2