Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irodalom. Ady Endre Az ős...

Irodalom. Ady Endre Az ős Kaján c. művében az ős Kaján képe ezt is jelentheti?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy valamiféle Isten-kép és hogy teljesen negatív. Szerintem az ős Kaján a régi korok költészetet képviseli és a dicső múltat, hogy régen a költészet dicsőséges volt. Van egy versszak:

"Ó-Babilon ideje óta

Az ős Kaján harcol velem.

Ott járhatott egy céda ősöm

S nekem azóta cimborám,

Apám, császárom, istenem."

A harc szerintem egy baráti harc és a megszólításokból tisztelet érződik. Arra gondoltam, hogy arra vágyik, hogy a múlt nagy költői között lehessen, és elfogadják, megértsék őt. Az ős Kaján számára egy példakép lehet. Csalódást érez amiért nem felel meg neki. Az álmodozás miatt egyre rosszabbnak látja a valóságot.


A szimbólumnak ez a feloldása is helyes lehet, vagy elemzésnél inkább írjam bele az elfogadott verziót?


2011. febr. 19. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha normális a tanárod, szerintem a logikus levezetést értékelni fogja. Velem is előfordult hogy teljesen másként értelmeztem valamit mint a tankönyv, és szerencsére a tanár volt annyira intelligens hogy elfogadta.

Személy szerint ezért nem szerettem verset elemezni, mert hát mi honnan tudjuk, mire gondolt a költő.. ?

2011. febr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én sem szeretem a verseket elemezni, a szimbolista versek meg elég nehezek... De akkor leírom ezt és akkor legalább kiderül, hogy így is elfogadható-e. Köszönöm.
2011. febr. 20. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!