Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehet kiszámolni, hogy...

Hogy lehet kiszámolni, hogy mennyi energia szükséges 50 kiló 1 méteres függöleges elmozdításához illetve hogy mennyi energia 30 perc biciklizés?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 20:32
 1/8 DudoloPocok ***** válasza:

függőleges elmozd : E=m*g*h


m - tömeg

g- 9,81 m/s^2

h a magasság


biciklihez kellenek adatok - pl :tömeg, megtett út, sebesség.....

2011. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. febr. 20. 21:22
 3/8 anonim ***** válasza:
tanuljuk már meg, hogy a g != 9.81m/s^2... megállapodás szerint _átlagosan_ 10m/s^2-et használunk...
2011. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kösz utolsó nagyon fontos volt
2011. febr. 21. 20:05
 5/8 DudoloPocok ***** válasza:

Kedves utolsó !

Meg kéne tanulni, hogy a g ezen a földrajzi helyen, ahol mi vagyunk nem 10 m/s^2, hanem 9,81 m/s^2 !!!!!


Az, hogy 10-el könnyebb számolni. az egy egészen más dolog.


Ha tartoznak neked mondjuk 1.000.000 forinttal nem hinném, hogy örülnél, ha csak 981000 forintot kapnál, mivel az szerinted ugyanannyi.


Figyelmedbe ajánlom :

[link]

2011. febr. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem, nem mondtam hogy ugyan annyi. de azzal, hogy 9.81m/s^2-tel számolsz feltételezed, hogy azt a tárgyat Budapesten, fölközelben emelik. Ha 2 századra pontos értékkel akarsz számolni, akkor azt saját magadnak kéne mérned. Így csupán annyira lesz pontos, mintha 9.85-tel, vagy 9.9844545487544 m/s^2-tel számolnál.
2011. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 DudoloPocok ***** válasza:

Kedves utolsó !


nem véletlenül linkeltem be az oldalt olvasd el, vagy inkább bemásolom :


A nehézségi gyorsulás értéke a Földön a 45° földrajzi szélességen, tengerszinten


gn= 9,80665 m/s2


Ezt az értéket a 45. szélességi körhöz igen közel eső helyen, a zürichi Műszaki Főiskolán mérték ki, és 1901-ben a harmadik Általános Súly- és Mértékügyi Konferencián nemzetközi alapértékként elfogadták, mint fizikai állandót (konvencionális valódi értéket),akkoriban még cgs mértékegységű formában.


Tehát ez egy alapérték.nem 10 az alapérték, hanem ( ha 2 tizedesig használod ) 9,81


Ilyen alapon a m helyett használhatnál yardot is, az is majdnem ugyan akkora 2%, vagy 8,56 % eltérés is lehet lényegtelen :)


Részemről befejeztem, az egészet az arrogáns "tanuljuk már meg végre " kifejezésed váltotta ki belőlem. Ha azt írod, hogy célszerűbb 10 el számolni elismerem, de hogy egy fizikai állandót rosszul tanuljunk meg, az baromság.


legyen szép estéd !

2011. febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elismerem, kicsit rosszul fogalmaztam. Arra céloztam, hogy egy ilyen feladatleírás nem teszi lehetővé ezt a pontosságot.egyébként ugyanaz a helyzet például az emberi test sűrűségével is. 1g/cm^3-nek kell venni (hacsak nem adják meg pontosabban...), nem pedig 1.06-nak (nem emlékszem pontosan mennyi). Én is befejejeztem, nem hiszem hogy ez rajtam kívül bárkit is érdekelne itt..
2011. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!