Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hány óra számítógépezés...

Hány óra számítógépezés energiafelhasználása ekvivalens egy A4-es papírhoz szükséges fa mennyiséggel, ha feltesszük, hogy az energia fatüzelésből származik?

Figyelt kérdés
Kérdezem ezt például az újonnan megjelent wwf formátum miatt, ami jó ötlet, de ahhoz, hogy használja-e az ember vagy sem mérlegelnie kéne, hogy hányszor fogja olvasni az objektumot, mert ha egyszer-kétszer, akkor érdemes használni a wwf-et, de ha nagyon sokszor, akkor inkább a papír, mint a fölösleges áramhasználat. A wwf oldalán nem találtam erre vonatkozó információt, pedig fontos.
2011. jan. 3. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami fölösleges töröld le, minek ehez külön formátumot kitalálni?
2011. jan. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Kikeresed valahol mennyi fa kell egy a4 laphoz

2. Egy nagyon vékony falú edény alatt elégeted a fát, az edényben víz van, megméred a hőmérséklet változást

3. Kiszámolod ekkora hőmérséklet-változáshoz mennyi energia kell.

4. Megnézed a géped fogyasztását, és kiszámolod, hogy mondjuk 2 perc alatt ameddig egy A4est elolvasol mennyi energiát fogyaszt

5. megvan az eredmény

2011. jan. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*persze ez csak durva közelítő érték lesz
2011. jan. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Senki nem válaszolt a kérdésemre. Az első hozzászólást nem is tudom minek írta a szerzője, ez nem tanácsadó fórum. Egy kérdést tettem fel, és nem tanácsot kértem. Egyébként hatalmas baromságot írt, fingja nincs, hogy mire jó a wwf.
2011. jan. 3. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!