Hogyan tudom megoldani ezt a feladatot? A, sinx+cosx=0 b, log2x+log4x+log8x=11/6log2* (x^2-6)


a b, feladatban a 2,4,8,ezek az alapok.


Előre is köszönöm!


2011. febr. 22. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnél sinx=-cosx leosztasz -cosx-szel (cosx nem lehet nulla, de nem is az)

tgx = -1

x = 3/4 * pi + 2*k*pi


A másodiknál mindent ugyanarra az alapra kell átírnod.

2011. febr. 22. 17:00
 2/7 DudoloPocok ***** válasza:

1


a tg pi szerint periódikus, tehát x=3/4+k*pi


megoldás a -45, 135, +k*180 (fok)


2.


log2x+log4x+log8x=11/6log2* (x^2-6)


célszerű a 2-es alapra átírni


logx+logx/log4+logx/log8=(11/6)*log(x^2-6)


(log4=log2^2=2, log8=log(2^3)=3


logx+logx/2+logx/3=(11/6)*log(x^2-6) ..../*6


6logx+3logx+2logx=11*log(x^2-6)

11logx=11*log(x^2-6)

logx=log(x^2-6)

x=x^2-6

x^2-x-6=0


x=(1+-gyök(1+4*6)

x=(1+-5)


x1=-4

x2=6


az ellenőrzést csináld meg- én lusta vagyok



logx

2011. febr. 22. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:
A logaritmus miatt x értéke csak 0-nál nagyobb szám lehet, így a -4 eleve nem lehet megoldás.
2011. febr. 22. 23:02
 4/7 DudoloPocok ***** válasza:
így igaz, x1,x2 csak a másodfokú egyenletnek a megoldása,nem a feladatnak, ezért is írtam, hogy ellenőrizd.
2011. febr. 22. 23:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyököket elszámoltad. x1=-2 (ez még mindig nem lesz megoldás, mert negatív) és x2=3.

3-ra az ellenőrzés kijön.

(Én is megoldottam volna, de az egyenlet jobb oldala nekem kicsit zavaros volt.)

2011. febr. 22. 23:25
 6/7 anonim ***** válasza:
A megoldóképletből minden bizonnyal kimaradt a "perkettő" neki a nagy sietségben. :)
2011. febr. 22. 23:56
 7/7 DudoloPocok ***** válasza:
Jogos az észrevétel tényleg nem osztottam el :)
2011. febr. 23. 08:14