letudnátok irni ezeknek a kepletet? köszi

kocka terfogata

teglatest terfogata

teglalap területe,kerülete

kocka terültete,kerülete

kör területe,kerülete


nemtalálom a regi füzeteim,és amonitorra keszülök,viszont anno nemtanultam meg a kepleteket:(


2011. febr. 24. 15:37
 1/7 A kérdező kommentje:
és a hasábok térfogatat?? ugy tudom,azoknal van egy keplet,ami az összes terfogatra van..
2011. febr. 24. 15:48
 2/7 anonim ***** válasza:

-kocka terfogata: V = a*a*a=a^3

-teglatest terfogata: V = a*b*c

-teglalap területe,kerülete: T = a*b, K = 2*(a+b)

-kocka terültete,kerülete: kockának nincs területe, és kerülete sem, mivel ez egy test, aminek csak térfogata és felszíne van

-kör területe,kerülete: T = r*r*pi, K = 2*r*pi

- hasáb térfogata: V = T*m ahol T az alapterület, m a magasság, egyenes hasábnál a magasság a 3.oldal, ferde hasábnál van csak külön magasság

2011. febr. 24. 16:11
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen:)

és ha a kör teruletet szamitom,és az atmerő van mgadva,akk azt hogyan kell?

mert ugy van a keplet,h T=pi*r*r


az atmerő a 2szerese a sugarnak(r)

2011. febr. 24. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:

2r=d (átmérő)

Innen r=d/2, vagyis ki tudod számolni a sugarat, ami a területképletben van, ha az átmérőt elfelezed.

2011. febr. 24. 16:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első&második válaszoló jól írta, de ha a felszínre gondoltál, akkor leírom, nem tudom, csak összekeverted -e a kerülettel. A határoló lapok összege, 2*alapterület+palást. (ha a palástot+alapterületet nem vetted, nem folyok bele xD, csak annyi, ha vettétek, hogy a palást felső&alsó szélei egyenlőek az alap kerületével, az oldalsó széle meg a magasság)

Kockánál: A=a*a*a

Négyzetes hasábnál: 4*a*b+2*a*a

Téglatestnél: (a*b+b*c+c*a)*2


Téglalap kerülete: (a+b)*2

Téglalap területe: a*b


(Ha kockánál a négyzetet érted)

Négyzet kerülete: 4*a

Négyzet területe: a*a

2011. febr. 24. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Most egy kicsit megilyedtem. Erről szólna neked a matematika..?

Bemagolod a képleteket, és ha nem találsz ismerős betűt, akkor már leblokkolsz..?

2011. febr. 24. 23:29
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindenkinek! (:

a kepleteket csak bemagolni tudom:D nem blokkolok le a betüknel,nem attol függ,csak nemtudtam a képleteket...

2011. febr. 25. 09:18