Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen volt Magyarország...

Milyen volt Magyarország külpolitikája 1938 és 1944 között?

Figyelt kérdés
8-10 mondatos fogalmazás félét kell írnom. Teleki Páltól kezdve kell a dolgokat, de nem igazán tudom, hogy miket kéne. Kérlek titeket segítsetek!
2011. febr. 24. 18:47
 1/3 bumbi02 ***** válasza:

Hát három részre lehet szerintem szedni.

-a reviziós eredmények (a két bécsi döntés + kárpátalja és a baranyaháromszög megszállása)

- semlegesség v háború ?

- a háborús külpolitika


Revizióhoz pár mondatban elég leirni hogy már közel két évtizede küzdött a magyar politikai elit , mire sikerült kézzelfogható eredményt elérni elöször 1938.nov.2-án amikor visszakaptunk egy kb 11 000 km2-es sávot a Felvidék déli részéből, majd 1939.márc.15.én a Kárpátaljára bevonult Mo. mikor No. megszállta Csehországot, Aztán a következő reviziós eredmény: 2. bécsi döntés 1940.augusztus 30.án,


Miután kirobbant a háború Teleki Pál a semlegesség politikáját hirdette meg, mivel okult az első világháború utáni állapotokból: Mo-nak meg kell őriznie a haderejét a háboru utáni rendezési kérdésekre

Viszont német nyomás volt rajtunk hogy lépjünk be, valamint a románok a németek oldalán harcoltak, igy nagyvalószinüséggel hogyha a németek nyernek, akkor a németek öket fogják "díjazni" a mi kárunkra. Végül beléptünk (megszálltuk Jugoszlávia egy részét, és Kassa bombázása után nyiltan hadviselőkké váltunk)


Világháború: Magyarország kezdetben hátsó soros feladatokat látott el, majd az orosz fontra kerültünk ki. Don kanyar.


Nagyjából most ennyi jutott eszembe, azért egészitsd még ki szerintem a vh-s részt mer az kevés:)

2011. febr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. febr. 26. 10:35
 3/3 Csebu válasza:
Köszi ez nagyon hasznos volt :)
2019. dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!