Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nyelvtan házi: SZÓKÉPEK....

Nyelvtan házi: SZÓKÉPEK. Illetve hogyan lehet felismerni a szóképeket? Tudom a fogalmukat, de valahogy nem sikerül felismerni őket.

Figyelt kérdés

" Ülnek, költenek, száz meg száz, ezer

burgonyabokor ül, feszeng, figyel;

az útig el és föl a házfalig

százezer kotlós költi fiait."


Micsoda rend és milyen buzgalom,

milyen nyugalom a tojásokon

és bizalom az ólban s a magas

udvarban s benned, égi szép kakas!"

Illyés Gyula: Óda egy krumpliföldhöz)


"Az aranyszínű bort a gyűszűnyi poharakból

csak csínján szopogatja a bácsi, mert a guta

künn leselget a kapu előtt"


"Verebek pengtek az útszéli porban,

és árnyékok daloltak boldogan

házunk előtt a fán..."


2011. febr. 24. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Tehát a fogalmukat nem érted.. Írd le mi nem tiszta velük és elmagyarázom. Mert ha érted a fogalmat nem lehet nehéz, találni olyanokat pl, amik ugyanolyan betűvel kezdődnek... Meg szinesztéziát és hasonlót..Melyik fogalom nem tiszta?
2011. febr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A hasonlatot értem, és felismerem. A többit mindig keverem. Holnap pedig témazárót írunk és nem tudom hogy mikor melyik kell...
2011. febr. 24. 19:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Asszimiláció: azonos betűvel kezdődnek: pl: kotlós költi

Metafora: Valamit valami mással helyettesít:pl: égi szép kakas-ami itt a napot jelenti valójában

Szinesztézia: Amikor két az érzékszerveddel észlelhető dolgot kapcsolnak össze.. Erre most én sem látok példát itt, de pl: sárga zaj.. A sárgát látod a zajt hallod, tehát két külön érzékszervvel érzékeled, de a versben egymáshoz tartoznak..


Mit tanultatok még?.. Ezek nem szakszerű fogalmak, csak próbálom elmagyarázni..

2011. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Metonímia, szinekdoché, szimbólum, allegória. Ezeket tanultuk még. Tudod mi a baj velem? Ha meglátok egy verset, vagy idézetet, akkor mindig nem azt veszem észre benne, ami éppen a megoldása...
2011. febr. 24. 19:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igen.. Ezen nem tudom, hogy lehet könnyíteni.. Csináltok órán verselemzéseket? Mondjuk irodalomból? Vedd elő azokat és hasonlítsd össze a verssel, hátha egy idő után belejössz és már magadtól is észreveszed a mögöttes tartalmat..
2011. febr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az a baj, hogy egyáltalán nem gyakoroltuk, leadta az anyagot a tanár(fogalmakat) és nem sok lehetőség volt a gyakorlásra.. de azért köszi szépen a segítséged.
2011. febr. 24. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nekem meg már túl régen volt a gimnázium.. Nincs mit remélem, legalább egy kicsit tényleg tudtam segíteni..
2011. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fecni007 válasza:
88%
"Asszimiláció" alliteráció helyett, na ez odacsapott... vak vezet világtalant...
2015. febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!