Fizika. Mi a megoldás? (Bővebben lent! )

A szivattyúmotor 40 m3 vizet szivattyúzott fel 5 óra alatt a tartályba. Közben 2 000 kJ munkát végzett. Milyen magasra szivattyúzta a vizet a motor?
2011. febr. 26. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A viz köbtartalmából ismert a tömege is. A végzett munka megegyezik a viz helyzeti energiájának megváltozásával. Ebből számolható a magasság.
2011. febr. 26. 14:44
 2/3 DudoloPocok ***** válasza:

Villanykörte válaszát aprópénzre váltva :


W=m*g*h


2000000kg*m^2/s^2(J)=40000kg*9,81 m/s^2*h

h=5,097 m


(ha g-t 10m/s^2-nek veszed, akkor h=5m )

2011. febr. 26. 15:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2011. febr. 27. 13:11