Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az alábbi állítások közül...

Az alábbi állítások közül hánynak igaz a megfordítása is? Ha egy háromszög egyenlő szárú, akkor van szimmetriatengelye. A 9-cel osztható számok 3-mal is oszthatók. Minden paralelogramma trapéz. Ha egy szám 0-ra végződik, osztható 5-tel.

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a háromszögesnél igaz.


Ha egy szám 3-mal osztható, akkor 9-cel is=> nem igaz

Minden trapéz paralelogramma=> nem igaz, a paralelogramma egy speciális trapéz, de a trapéznak nem párhuzamos 2-2 oldala.

Ha egy szám osztható 5-tel, akkor 0-ra végődik =>nem igaz, mert 5-re is végződhet.


Ha egy háromszögnek van szimmetriatengelye, akkor egyenlő szárú, ez igaz, mert ha tükrözzük a szimmetriatengelynél, akkor egyenlő szárú lesz, mert a tükörképe.

2011. márc. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Háromszög IGAZ

Ha 9-el osztható 3-al is IGAZ (Az első válaszoló fordítva értelmezte)

Minden trapéz paralelogramma,de nem minden paralelogramma trapéz NEM IGAZ

0--IGAZ

2011. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

"Ha 9-el osztható 3-al is IGAZ (Az első válaszoló fordítva értelmezte) "

Szerintem ezt nem értelmeztem fordítva, eredetileg így szólt: A 9-cel osztható számok 3-mal is oszthatók. Ennek a megfordítása szerintem: A 3-mal osztható számok 9-cel is oszthatók. Márpedig ez nem igaz.

2011. márc. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsika én nem vettem figyelembe a megfordítást is!!!!!!!!!!!
2011. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. márc. 1. 16:42
 6/7 A kérdező kommentje:
De mi a helyzet az egyenlő oldalúval? Ha van szimetriatengelye az lehet egyenlő oldalú is. Az egyenlő oldalú az egyben egyenlő szárú is?
2011. márc. 1. 16:48
 7/7 A kérdező kommentje:

Tovább gondolva: Ha van szimetriatengelye,akkor az egyenlőszárú háromszög. A téglalapnak is van szimetriatengelye.

Most már nem értem .SEGÍTSÉG!

2011. márc. 1. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!