HELP tömegszázalék kiszámítása?

150 g vízben 15 g cukrot oldunk , hány tömegszázalékos az így keletkezett oldat ? AZT TUDOM HOGY AZ EREDMÉNY AZ 9,0990 tömegszázalékos de hogyan lehet ezt kiszámolni ?
2011. márc. 1. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Oldott anyag tömege/oldat tömege*100


Az oldat tömege pedig értelemszerűen az oldott anyag és az oldószer tömegéből tevődik össze.

2011. márc. 1. 17:30
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. márc. 1. 17:35
 3/4 DudoloPocok ***** válasza:

150 g vízben 15 g cukrot oldunk , hány tömegszázalékos az így keletkezett oldat ? AZT TUDOM HOGY AZ EREDMÉNY AZ 9,0990 tömegszázalékos de hogyan lehet ezt kiszámolni ?


oldat tömege =150+15=165


165 g ebben 15 g az oldott anyag

100 g oldatban x g az oldott anyag


x=15*100/165=9,091 m%

2011. márc. 1. 18:41
 4/4 anonim válasza:
s
2015. febr. 18. 19:46