Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia. :s Témazáró. ÁÁÁ SOS...

Kémia. :s Témazáró. ÁÁÁ SOS nem értem :S?!

Figyelt kérdés

hali :)

több kérdésem is lenne kémiából :D

1. Vegyjel jelentése... Pl a Ca-nak. 5 kellene abbol kettő megvan (20 a rendszám és Calcium a neve ) remélem értitek... :D

a másik pedig.

Hogy kell kiszámolni? 2 mol szén. azt tudom h 1 mol az 6*10a23ikon. de h kell h 2 mol szén??? remélem értelmesen irtam...:D jah és 7es vagyok szóval ugy irjátok légyszike :D köszi a választ előre is :)


2011. márc. 1. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Első kérdésed nem értem, a másiknál meg csak egyszerűen meg kell duplázni a 6-ost.
2011. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 DudoloPocok ***** válasza:

A neve : kalcium

jelenthet egy atomot, vagy egy mólnyi atomot is (6*10^23 db-ot, azaz jelen esetben 40g-ot a Ca-ból (az 5.-et nem tudom )


Hogy kell kiszámolni? 2 mol szén. azt tudom h 1 mol az 6*10a23ikon. de h kell h 2 mol szén??? remélem értelmesen irtam...:D jah és 7es vagyok szóval ugy irjátok légyszike :D köszi a választ előre is :)


1 MÓL : 6*10^23 db ami 12 g a szén esetében

igy 2 mól az 2*12 g=24 g ( 2*6*10^23 db )

2011. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha megvan a vegyjel, akkor kikereshetjük a periódusos rendszerből. Ha ez megvan, leolvashatjuk a rendszámát, ami megmondja a protonszámát, és ez határozza meg az anyagi minőséget. Ugyanúgy meg tudjuk mondani, hogy az atomnak alapállapotban mennyi elektronja van, ebből következik az elektronhéjának szerkezete, külső elektronok száma, az alkotott ionjának töltése (már ha van), és még sok más...
2011. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2011. márc. 1. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!