Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Témazáró feladatsorok A...

Témazáró feladatsorok A Nemzeti tankönyvkiadó Panoráma sorozatának Kémia (7 osztály) témazáró feladatsorai megvannak valakinek (pl:lefényképezve) ha igen áttudná valaki küldeni email-en?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 17:11
 1/7 anonim válasza:
Na mondd melyik rész kell. Lehet abból már írtunk,mert nekem is ugyanaz van. :D
2011. máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Anyagszerkezet
2011. máj. 29. 19:43
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia!Kérlek válaszolj mert nagyon sürgős lenne ezen múlik az év-végi jegy kérlek segíts:(
2011. máj. 30. 17:22
 4/7 anonim válasza:

Sorry, nem voltam gépközelbe. Pont most írtunk remélem még időben:


első feladat: Lesznek állítások el kell döntened, protonra neutronra vagy elektronra jellemzőek. 2: Nátrium, vagy egy másik inonnak az az elektron szerkezetét kell lerajzolni. (tudod elsőn 2 elektron, második 8 így továb..)

3: Írd le a valamilyen atom, ionná alakulásának folyamatát. pl. CL....... (ez a pont a vegyértékelektron) Cl.......-->+1 Cl_ (egyszeresen negatív ion)

4. Lesz egy képlet pl: MgO számítsd ki hogy melyik hány százalékkal található benne.(Összegük:MG moláris tömege+Oxigén moláris tömege) és akkor WMg%=Mg tömege/MgO tömege*100(hogy százalék arányban legyen.)

5. Torpedó: Lesznek állíátsok és el kell döntened, melyik atomra vonatkozik(könnyű, csak ki kell nézni a periódusos rendszerből)

6. A HCl és a H20 vegyületről lesznek kérdések: pl: Molekula polarítása, moláris tömeg, hányszoros kovalens kötés.

7. Lesz 2 szöveg és ki kell derítened melyik rácsra vonatkozik és írni kell arra a rácsra még egy példát.



Egy picit pontatlan lehet, mert régebben írtuk, ha valami nem világos nyugodtan írj. :) Ui.(remélem nem későn írtam)

2011. máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm hogy írtál sajnos későn ma írtuk meg:(
2011. máj. 31. 21:16
 6/7 anonim válasza:
A 8. osztályos megvan valakinek? Az Első anagyból kellene a részösszefoglalás utáni. Nagyon sokat segítenétek.. ! :)
2013. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

szia:9 húú de rég írtam ezt a kérdést még 7-esen :D most 9-es vagyok és sajnos nincs meg mert mi új tankönyvcsaládba kezdtünk a mozaikosba és már nem ebből a panoráma valamiből tanulunk,hanem a kisebb méretű mozaikos Kémia.

azért remélem sikerül megszerezned és sok sikert

puszi:)

2013. febr. 20. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!