Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német házi feladat levél...

Német házi feladat levél fordítás?

Figyelt kérdés

Kedves Thomas.


Szeretnék az iskolai évemről írni. Az iskola szeptember 1-jén kezdődik. Hétfőtől – péntekig járunk iskolába. Minden nap 5 – 6 óránk van. Az órák 45 percesek. A szünetek 10 percesek. Általában fél 2-ig vagyunk iskolában. Október végén és November elején van az őszi szünetünk. December végén van a téli szünet. Január végén fejeződik be az első félév. Mi félévi bizonyítványt kapunk. Húsvétkor van egy hetes tavaszi szünetünk. Május elején ballagnak a végzős diákok. Ez után van 3 nap érettségi szünetünk, van. Június 15. fejeződik be a tanév vele, együtt megkapjuk a bizonyítványt. Szeptemberig nyári szünetünket van.

Írj te is a tanévedről. Mikor vannak szüneteid. Mikor kapsz bizonyítványt. Várom leveled.

Szívélyes Üdvözlet

Pedrovich Ádám


2011. márc. 8. 15:25
 1/3 anonim válasza:

Ha megcsinálja helyetted valaki, akkor sosem fogod megtanulni a német nyelvet. A nyelvre pedig szükséged lesz. Hidd el.

Másold ki és illeszd be a [link] -ra a szövegedet, állítsd magyarról németre. Rosszul fogja lefordítani, nehogy lemásold, de kezdőlökésnek elmegy.

Egyébként egy kis magyar: "Ez után van 3 nap érettségi szünetünk, van. Június 15. fejeződik be a tanév vele, együtt megkapjuk a bizonyítványt."

Helyesen: "Ez után van 3 nap érettségi szünetünk. Június 15-én fejeződik be a tanév és (esetleg vele együtt, de semmi esetre sincs vessző) megkapjuk a bizonyítványt.

2011. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én a Wordbe írtam és az javította magától. :D A fogalmazást meg a tanár diktálta :D
2011. márc. 8. 16:15
 3/3 anonim válasza:
akkor meg rosszul írtad le :P
2011. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!