Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy órának 3 mutatója közül...

Egy órának 3 mutatója közül az 1. órát,2. a percet,3. a másodp. Mutatja. Egy légy délben rászállt a másodpm. és 1órát utazik. Ha két mutató fedte egymást, amelyek a légy volt, akkor átszállt a másik mutatóra. Hányszor ért körbe a légy egy óra alatt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem 20-szor ér körbe a légy egy óra alatt ;)
2011. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A légy a következő utat járja be:

Megy egy kört a másodpermutatón, majd átszáll a nagymutatóra.

Itt ül, amíg a másodpercmutató körbe nem ér, majd átszáll ra, de egyből leszáll a percmutatóra. Ezután megint megvárja, hogy elteljen egy perc, rászáll a másodpercmutatóra, majd megy vele egy kört ismét a nagymutatóra. Ez ismétlődik. Azaz megy egy kört, majd 2 percet kihagy és megy ismét egy kört.

Így az első percben megy egy kört, majd minden harmadikban, a maradég 59 percben tehát: 59/3 19-szer van meg, így még 19 kört megy, Ami 20 kör. Viszont az utolsó percben éppen a percmutatón ül, amit nem számoltunk, pedig 1órakor, amikor vége van, a percmutatón is pont körbeért, tehát szerintem a megoldás 21.


Hmm elég bénán fogalmaztam, de a lényeg, hogy az első után minden 3.-ra megy egy kört, viszont mindig halad előre a percmutatóval is, ami a végén +1 kört jelent.

2011. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz, én is Így gondoltam.
2011. márc. 8. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!