Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell a törteknél...

Hogyan kell a törteknél átlagot számítani?

Figyelt kérdés

Matekból a törteket vesszük, és ez a feladat:

"Két szám (x és y) átlaga 3/4. Számítsuk ki a hiányzó számokat!"

Megpróbálom a táblázatot táblázatszerűen leírni:


x 1/2 1/3 2/5 * * *

y * * * 1/4 3/8 1/8


A per jel a törtvonalat jelenti! Remélem kitudtok rajta igazodni. A csillagok azt jelentik, hogy az a keresendő szám.

Hogyan kell törteknél átlagot számítani? Akárhogyan próbálkozok, nem jövök rá!

Érthetően eltudjátok magyarázni? Példát is írjatok!

Kérlek segítsetek! Nagyon fontos! Holnapra kell!


2011. márc. 17. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanúgy, mint az egész számoknál. Összeadod, és elosztod annyival, ahányat összeadtál. Ehhez persze előbb közös nevezőre kell hozni őket. Ha az átlag meg van adva, és két szám van, akkor nyilván olyan számokat keresel, amiknek az összege az átlag kétszerese. Már csak azt kell tudnod, mennyi a 3/4 kétszerese, de ezt meghagyom neked.
2011. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ó, jézusom!

x___1/2___1/3___2/5___*_____*_____*

y___*_____*_____*_____1/4___3/8___1/8



így érthetőbb? :D

2011. márc. 17. 15:55
 3/5 A kérdező kommentje:
nem nagyon értem... :(
2011. márc. 17. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem eddig is érthető volt, én erre válaszoltam.

Ha nem megy, akkor csinálj magadnak egy ugyanilyen feladatot, amiben egész számok vannak, és oldd meg azt. Utána már menni fog ez is.

2011. márc. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oks, köszi. : )))
2011. márc. 17. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!