Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kamion megtett távjából és a...

Kamion megtett távjából és a rendelkezésre álló naftából kilehet számítani az egyes utak átlag fogyasztásának kulcsát, fogyasztását?

Figyelt kérdés

Meg van a nafta tartály tartalma és a tankolások.

Meg van az egyes fuvarok hossza.

Kiszeretnem szamolni hogy tételenként mennyit fogyasztott a kamion - ehhez kell nekem a szorzó /fogysztási kulcs/ hogy megkapjam az elfogyasztott naftát.

pl. 200km x 0,40 >>-erre a szamra van szukségem hogy ez mennyi,hogyan tudom kiszámolni ? = 80 l naftát fogysztott.


Ez nem házi...hanem ahol gyakorlatozok ezt kell megcsinálnom és nincs kitol most megkerdenem.


2011. júl. 18. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Megvan, mekkora az üzemanyagtartály. Vagyis tudod, mennyi üzemanyag került bele egy tankolás alkalmával. Ehhez csak azt kell tudnod, hogy két tankolás között mennyit ment a kamion. Ha megvannak a tankolások és fuvarok időpontjai, akkor meg tudod határozni, hogy két tankolás között mely fuvarokat teljesítette és mekkora távolságot tett meg. Onnantól egy osztás az egész és megvan, hogy egy kilométer alatt mennyit sikerült elégetnie a kamionnak.
2011. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Meg van tartaly tartalma(amivel elindult pl.300 l)

Meg tudom nézni azt is hogy indulásnál 300l-rel hol ált a km és a tankolásnál hol ált. Kivonom kijon a megtett kilometerek száma(pl. 350km) 300 l naftával.

Most akkor mit osztok a 300:350=0,85


es akkor már lebontva fuvaronkent megtett kilometerek * 0,85 = fogyasztás


így kell?

koszonom szepen a segitseged!!

2011. júl. 18. 15:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, így kell osztanod, akkor kapod a helyes értéket.
2011. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!