Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » "Az Iskola az életre készít...

"Az Iskola az életre készít fel" eme kifejezés mellett vagy ellene kéne érvelni. Írnátok nekem egy-két érvet, ellenérvet?

Figyelt kérdés

Tudna valaki segíteni? Felhozni egy-két érvet, és ellenérvet. Hogyan kezdjek hozzá? Mit írjak bele? Semmi ötletem :S


Előre is köszönöm!


2011. márc. 17. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

érv: tanúlsz alapműveltséget, és olyan tantárgyakat amikkel el tudsz helyezkedi pl informatika.

ellenérv: kémia, biológia, földrajz, fizika kötelező, pedig ezek nem nagyon érdeklik az embert, aki akarja az tanúlja, de ne legyen kötelező

2011. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én pont az ellentettjét gondolom, mint az első válaszoló: a kémia, biosz, fizika, földrajz segít eligazodni és (vmilyen értelemben) túlélni a világban. még senki nem halt bele, hogy nem ismeri Petőfi műveit :)
2011. márc. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az iskola nem ad kreatív tudást, csak tényanyagokat.

Nem vezet be a politikai/pénzügyi életbe. (kivétel persze, ha szakirányú képzésben tanulod ezeket, vagy van egy jó fej tanárod, aki kimeri mondani a tabukat is.)

Nem tanít önálló gondolkodásra. (Ezt kell csinálni, és kész.)

Ma már a munkaerő piacon fontos a kreativitás, megoldóképesség, ám az oktatás még nem fejlődött el odáig, hogy ezeket a tulajdonságokat fejlessze.


Nekem is ugyanez volt, csak angolul. Sok szerencsét hozzá.

2011. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!