Szerkessz szöveges feladatot a 120/ (25-10) kifejezés alapján?

/ az osztva jel
2011. jún. 8. 09:17
 1/2 bongolo ***** válasza:

Pl.:

Egy 25 fős osztályba 10 fiú jár. A lányok szeretnének 120 euróért valami lányos cuccot venni az osztályterembe, és ehhez ők adják össze a pénzt. Mennyit kell fejenként beadniuk?

2011. jún. 8. 10:44
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A buckminster-fullerén, a C60 a szén egy új allotróp módosulata. Molekulája egy futball-labdára emlékeztet és geometriája gömbszerû. A 60 szénatom egy ikozaéderes szimmetriájú poliéder csúcsait foglalja el. Minden szénatom három másikhoz kapcsolódik úgy, hogy négy vegyértékelektronjából hármat [[sigma]]-kötések létrehozására használ. A megmaradó elektron az egész szénatomvázon delokalizált [[pi]]-elektronrendszerben vesz részt. A C60 elektronállapotait gyakran egy r sugarú gömbön szabadon mozgó elektronokat tartalmazó modellel írják le. A Planck állandó osztva 2[[pi]]-vel ( =1,05·10-34 J·s), m az elektron tömege (m=9,11·10- 31 kg), L az impulzusmomentum kvantumszáma (L=0, 1, 2, ...). Az L kvantumszámú szint (2L+1)-szeresen degenerált. A szintek között csak [[Delta]]L = ±1-nek megfelelõ optikai átmenetek lehetségesek. Vagyis a C60-as új allotrop modusulata 120 elektront tartalmaz és 25 pozitroniót a pozitronió pedig 10 neutronióból és 15 prozintrónból áll. Ha a pozitronióból elveszük a neutroniót akkor pozintron lesz belöle. Hányszor több az elektronok száma mint a pozitronoké?
2011. jún. 8. 19:52