Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valószínűségi fa. Miért így...

Valószínűségi fa. Miért így kell felrajzolni? Tudna segíteni valaki? (egyszer már kiírtam a kérdést, de nem kaptam rá olyan választ, amiből kiderülne a válasz a kérdésemre. )

Figyelt kérdés

a főiskolára 3000 hallgató jár, 1500 budapesti, 800 kolis, a többiek vidékiek. a Bp-i-ek közül 3 x annyi a lány mint a fiú. Kolisok közül 500 lány van, vidékieknél 2/5 a fiúk aránya. Úgy rajzoltuk fel a fát, h a főágon vannak a fiúk és a lányok, és a mellékágakon a pestiek vidékiek kolisok. Én pedig első körben úgy gondolnám, hogy a főágakra kellenének a vidékiek, kolisok, és pestiek, és a mellékágakra a fiúk és a lányok. Ez így nem jó, csak én nem tudom, hogyo miért.. Mi alapján döntsem el, hogy mi kerül a főágra, és mi a mellékágra?

köszi az esetleges válaszokat, sokat segítenétek vele...


A ké


2011. márc. 23. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha mégengeded probalok válaszolni de ne haragudja a hejesirás véget és ha nem a legszeben fejezem ki magamat.

Arol van szo hogy a fö elosztas lányokra és fiukra bonhato fel, mert vanak Pestiek,kolisok és videkiek is. Ha Pestieket fö agra teszed kizárja a másik ketö csoportot.Remelem erhetöen irtam. Feltetelezem a számitás még van / 955 fiu 2045 lány/ de ha nincs jelezed aszt is leirom.

2011. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szépitek még a válaszon, az ágazodást mindig az egyszerübtöl a bonyulutab fele vezesük le vagy is

Törzs, két ág,4,6.....n ág.

2011. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

értem! :D

Köszönöm szépen!

2011. márc. 23. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!