Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek milyen lett a...

Szerintetek milyen lett a fogalmazásom?

Figyelt kérdés

A piacról kellett írni, éreztetni az ételek ízét és illatát. Nem tudtam sok mindent írni mivel még régebben talán ha 2x voltam ott, és nem is tetszett...


Még emlékszem arra, mikor először jártam a piacon. Néhány évvel ezelőtt volt, egy meleg tavaszi napon. Elragadott a látvány, az illatok és az ízek kavalkádja. Jó volt a hangulat, az árusok (akik nagyrészt idős asszonyokból álltak), mind nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Sok mindent árultak: almát, körtét, narancsot, barackot, szőlőt, cseresznyét, paprikát, paradicsomot, sárgarépát, tojást... mindenféle zöldséget és gyümölcsöt. A gyümölcsök érettek és ízletesek voltak, az ételek ízén érezhető volt hogy frissek. Nekem azért is tetszett, mert az árusok saját maguk termesztették őket.

Szerintem ha valaki még nem volt ott, annak egyszer mindenképp érdemes elmenni, mivel semmit sem veszíthet és összességében a hangulat magával ragadó.


2011. márc. 27. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az volt a feladat, hogy néhány mondatban mutasd be a piacot, akkor szuper. Jó a stílusa is a szövegnek. Fogalmazásnak kicsit rövidke.


A hármas tagolásra figyelj! Akármilyen rövid a szöveg, kell bevezetés-tárgyalás-befejezés, és ennek az írásképen is ki kell tűnni.

2011. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)

A tanárnő azt mondta, hogy füzetbe 1-1,5 oldalasnak kell lennie, és már bemásoltam, pont egy oldal.

Tényleg nem valami sok, de mondjuk nem tudom szerintem ez egy olyan téma amihez alig lehet írni valamit, nekem legalábbis már ennyi is nehezen jött össze...

2011. márc. 28. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!