Mi a harmonikus rezgés mozgásegyenlete?


m * a = ?

Azt keresem, hogy mi van a kérdőjel után.

Nem találom, pedig sok helyen kerestem (könyveimben).


2011. ápr. 2. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

m*a = -k*x

Ahol x az elmozdulás, k a direkciós állandó.

2011. ápr. 2. 21:22
 2/6 anonim válasza:

-m*y*omega2

ahol y a kitérés, omega szőgsebesség

persze nem omega 2, hanem omaga négyzet.

Ez biztos! Most tanulom éppen. Ha tévedek, a tanárom téved.

2011. ápr. 3. 00:24
 3/6 anonim ***** válasza:

A fenti egyenlet a konkrét mozgásegyenlet. De az egy differenciálegyenlet, így elég nehéz vele dolgozni, meg kell oldani, és a megoldás:

x(t) = A*sin(omega*t+fí)

2011. ápr. 3. 02:10
 4/6 anonim ***** válasza:

"-m*y*omega2"

A HRM gyorsulásegyenlete (az útegyenletet kétszer kell deriválni*):

a = -x*omega^2

Ha azt vesszük, hogy Te y-nal ugyanazt jelölted, mint én x-szel, akkor szinte megegyezik a két egyenlet. Te ezt még m-mel szoroztad, vagyis itt a testre ható erőről van szó.

F = -mx*omega^2

A legelső differenciálegyenlet megoldásából következik, hogy omega = gyök(k/m).*

Ha ezt beírod az F(t) egyenletbe, akkor kijön az, amit én írtam legelőször, vagyis:

F = m*a = -k*x


*A differenciálegyenletet nem kell tudni megoldani, és deriválni sem kell tudni, ez legfeljebb egyetemen anyag, ott sem minden szakon. Én sem akartam senkit összezavarni ezzel, de ez a legegyszerűbb formája a mozgásegyenletnek, ebből lehet levezetni a többit. És mivel a kérdező ezt kérdezte, ezt írtam be.

2011. ápr. 3. 02:20
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. ápr. 3. 18:53
 6/6 anonim válasza:

Kedves első!

Második vagyok. Nem mondtam, hogy a tied rossz, csak gondolom a kérdező is 11.-es, mint én. Akkor viszont órán

azt kérik, amit én írtam. Azért nem fejtettem ki, hogy nincs a tieddel semmi bajom, mert sűrgősen törit kellett tanulnom. ezért csak elküldtem ezt a megoldást is. Hátha ez kell. Most pedig sűrgősen átnézem az egyenes egyenletével kapcsolatos dolgokat, mert holnap, azaz ma matek doga.

2011. ápr. 4. 00:12