Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vki légyszíves magyarázza el...

Vki légyszíves magyarázza el nekem, h hogyan kell megcsnálni ezeket az összevonásokat?

Figyelt kérdés

nem azt kérem, h csináljátok meg helyettem, csak hogy magyarázzátok el,mert nem voltam suliban

-16+(4-x másodikon)=

(3+x) másodikon-6x=

25-(5b)a másodikon-b másodikon=

x-xy másodikon+2x+3xy másodikon+5=

2.8c másodkon+3,2b-4c másodikon-3b+8=


2011. ápr. 5. 15:54
 1/2 anonim válasza:

[link]


nevezetes azonosság segítségével megtudod oldani, le is van vezetve, ha mégsem értenéd akk megpróbálhatok segíteni.

2011. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát megpróbálom, segíts légyszi abban, ami nem lett jó

-16+(4-x másodikon)=-16+(16-2×4x-x másodikon)=-16-16+2×4x+x másodikon=ezt hogy kell összevonni?

(3+x)másodikon-6x=9+2×3x+x másodikon

25-(5b)másodikon-b másodikon=625-2×25×5b-5b másodikon-b másodikon=ezt most hogy vonjam össze?

az utsó kettőben már nincsenek is zárójelek,azokat nem értem, a linken az a 6-os feladat, amit el sem magyaráz

2011. ápr. 6. 08:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!