Milyen a főiskolai élet?

Figyelt kérdés

Átlagosan kérdeznék rá, igaz iskolafügő de mégis, miben más a főiskolai élet mint a középiskolai?

-nehéz a beilleszkdés a sok ember közé(egy szakra, ahol legalább 100-an vannak?)

-jóval többet kell tanulni mint középiskolában vagy kilehet bírni mint egy érettségire való készülést?(nem büfé szakra gondolok)

-és "kinéznek" ha nem járna az ember gólyatáborba, bulikra, csak nagyon ritkán?


Már nagyon izgulok, tűkön ülök és ha felvennének aggódom a változás miatt, annak idején a középsikolától is nagyon féltem de simán megvolt :D Most ugyanez van bennem, hogy mire számíthatok. Nem vagyok az nagy bulizós sem, azért kérdeztem ezt utolsónak, h mik az átlagos reagálások erre, nagyon megszólnak ha nem járnék a többi szaktárssal bulizni?Nem szeretek bulikba járni..ez van.


Köszönöm a segítségeteket!


2011. júl. 16. 16:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

"-jóval többet kell tanulni mint középiskolában vagy kilehet bírni mint egy érettségire való készülést?"


Ha normális szakra jársz, akkor sokkal többet kell tanulni, mint egy érettségire!

2011. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Engem nem néztek ki mert nem jártam el velük mindig bulizni, volt ott jó pár haverom, néha összejöttünk aztán jól leittuk magunkat, de nem volt ez olyan gyakori mint ahogy a nagy bulizósok szokták, havi 1-2 alkalom volt. De ott kellett hagynom mert munkába kellett állnom hogy tudjak a szüleimnek segíteni anyagilag, de jövőre tervezem a levelezőst.
2011. júl. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Az érettségi fika, azt tanulás nélkül is meg lehet csinálni min. 3-asra (tapasztalat, csak arra tanultam, ami számít). Ott a tanárok is segítenek, egyetemen nem az a cél, h átmenj
2011. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Lazább az időbeosztásod, főleg, ha össze tudsz rakni magadnak egy jó órarendet tárgyfelvételkor... :)

Tanulni kell, méghozzá hasznos, ha folyamatosan tanulsz. Sokan csak zárthelyi dolgozatokra és a féléves vizsgákra készülnek, de sokkal könnyebb a vizsgaidőszakod, hogyha évközben is tanulsz. Szóval a tanulástól ne félj, majd belerázódsz.

A beilleszkedés nem lesz nehéz... Senki nem ismer senkit, és nem tud semmit, plusz ugyanaz érdekel Titeket (hisz egy helyen tanultok), rögtön megvan két közös pont. :)

A gólyatábor azért jó, mert ott már megismersz pár embert, akik később a csoporttársaid lesznek. Én sem vagyok egy bulizós, de voltam annak idején gólyatáborban. A közös bulik kihagyhatóak, majd kialakul egy baráti köröd, akikkel eljársz ide-oda. Viszont, ha lesz Nálatok szakest, azt ne hagyd ki!!! :)

Kitartás a ponthatárokig!!!

2011. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!:)Főleg az utolsónak, köszi:)Majd meglátjuk h alakul :) Azt gondoltam h többet kell tanulni de volt olyan ismerősöm aki alig tanult és mindig 4- es tanuló volt, pedig jó suliba járt és nem volt az a könnyen tanuló típus, persze ez iskolafüggő is.


Egyedül attól tartok h kibukok, eddig is sokat tanultam rendszeresen este 11-ig ,volt h éjfélig h minden jólegyen, fősikolán azért többet adnak fel és ott nem tanulhat az ember egész reggelig ugye, tartok tőle h nehéz le lesz a tempót tartani. Köszönöm mégegyszer:)

2011. júl. 16. 17:02
 6/17 anonim ***** válasza:
A főiskolai azért jóval könnyebb, mint az egyetemi élet.
2011. júl. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 NoodIy ***** válasza:
Hova jelentkeztél, milyen szakra?
2011. júl. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
BKF-HFTK-kereskedelem és marketingre, de OKJ is megjelöltem 2-t ugyanúgy.
2011. júl. 16. 17:28
 9/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:13


:DDDDDDD biztos azért zárják be a Corvinust mert olyan nehéz és elismert egyetem volt a maga minőségi diplomájával és fenenagy hírnevével, ugye?


baromira nem attól függ, hogy egyetem vagy főiskola névre keresztelték-e az intézményt, ahová továbbtanulni mész, hanem a bsc vagy osztatlan/msc képzéstől, mert épp ugyanazt tanítják mindenhol, tudod, bologna, vagy mi a szösz


szvsz jónéhány vidéki főiskolán nehezebb diplomát szerezni mint Corvinuson, de a jogászt/orvosit ne hasonlítsd össze a büfével...

2011. júl. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17:31 hol élsz te, zacskóban?:D Bezárják a corvinust xD nap vicce
2011. júl. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!