Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Bánk Bánnal kapcsolatosan...

A Bánk Bánnal kapcsolatosan kell egy olyan fogalmazást írnom amiben a kulcs fontosság a haza, hazaszeretet, magyarság, nemzte, himnusz, honvágy. A véleményemet kéne megfogalmaznom! Hol található ehez forrás?

Figyelt kérdés
2009. márc. 2. 15:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%
Utolsónak: igazad van, sokat várunk az ilyenektől! csak felháborít!
2009. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%

Ugye?:D Ez kész vicc!!!

De nem, hanem elszomorító inkább.

Én sem voltam régen középiskolás, 4 éve, de már azóta is milyen "világ" lett!....

2009. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ez így igaz! Tudom mi megy most a diákoknál, mert jövőre érettségizem! Nem állítom, hogy nem hasznlom a netet segítségül, de ha ilyen a feladat, nyilván a saját véleményemet írom le, nem másit, amit értelmezni és megmagyarázni sem bírnék! De ő tudja, jó lesz az érettségije...
2009. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, hogy vannak azért még a régi, jó diákokból!!! :DDD
2009. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Félreértés ne essék, amikor a tanár kiadja a feladatot, hogy írj fogalmazást valamiről, saját álláspontoddal, akkor azt várja el, hogy azt írd le, amit ő elmondott. Szóval az órai jegyzeteidből. Szerintem nagyon kevés tizedikes olvassa el, és érti is meg ezt a művet. Fogd a tankönyvedet, olvass el részleteket amire hivatkozik, egy törikönyvből az idevágó fejezetet. Ennyi bőven elég, innentől csak a három forrásodat - két tankönyv és az elolvasott részletek - megfelelően kell ötvöznöd. Ezek mellett [link] és olvass el néhány elemzésfélét.


Ami legyen benne:

-az íróról néhány mondat

-egy nagyon-nagyon rövid áttekintése a tartalomnak

-a mű keletkezésének körülményei

-a keletkezés és a cselekmény történelmi háttere és párhuzamai

(itt el is fogyott az első oldal minimum)

-a szereplők csoportosítása és hogy mit jelképeznek

-hazafias és hazafiatlan tettek

(két-három oldal)

-más művekben a hazaszeretet, Himnusz-Bánk bán kapcsolata

-mit jelent neked a haza (pontosabban: valami szép ömleny arról hogy mennyire szereted a hazád)


Legyen benne sok idézet, írj rendszerezetten és tagoltan, 2-2,5 centis margókat használj, három-négy oldalas fogalmazás az eredmény. A végéről ne felejtsd el a forrásokat (a két tankönyv, maga a Bánk bán, egyéb művek amikre hivatkozol, szerzővel, esetleg kiadás dátumával).


Ha nem olvastad a Bánk bánt, tedd félre nyugodtan. Ha kényszerből olvasod el, csak megutálod, és többet nem veszed kézbe, ezen kívül nem érted meg, nem jegyzel meg belőle semmit. Lehet hogy el kéne olvasni, de nem szalad el az a könyv, olvass helyette mást, ami érdekel. De olvass sokat, a kérdés megfogalmazása és helyesírása alapján rádférne.

2009. márc. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
Nem tudom, hogy miért kell szidni szegényt. Én most vagyok tizedikes, és épp most gyűjtök anyagot a Bánk bánnal kapcsolatos fogalmazásomhoz. Mondjuk nekem nem a véleményemet kell leírni, összetettebb feladatom van, de szerintem akkor sem kéne szidni valakit mert nem tud MÉG önállóan véleményt formálni. Nekem is nagyon nehezen megy, de azért próbálkozok. Nem minden ember születik az írás tehetségével. De úgy látszik, hogy itt mindenki egy őstehetség, akiknek sosem kellett segítség...
2011. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Most komolyan miért kell így viselkedjetek ?..Feltett egy kérdést ,abba a tudatba ,hogy kap némi segítséget tőletek emberektől akik ezen már túl mentetek.

De úgy látszik ezen a világon már nem tudnak segíteni se hanemcsak szídni..

S komolyan a tanárokat hozzátok fel ?..hogy ők tanítanak ?..elég nevetséges ,ha leadnák a leckét ahogy kellene nem kérnének a fiatalok segítséget az emberektől..

Tudom a kérdés feltevése óta eltelt néhány év de muszáj volt megírjam a véleményem,felháborító az amit írtatok.

Ha nem akartok segíteni akkor ne írjatok negatív kommenteket..

2018. márc. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!