Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Trigonometrikus egyenlőtlenség...

Trigonometrikus egyenlőtlenség megoldásában segítesz?

Figyelt kérdés

sinx+gyök3*cosx>1

(csak a 3 van gyök alatt)


Próbálkozom, de meg vagyok lőve.


2011. ápr. 14. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Oszd el az egyenletet kettővel. Akkor lesz a baloldalon: 0.5sinx+gyökháromperkettő*cosx>0.2.

Azért csináltuk ezt mert sin(pi/6)-ra átírjuk az 0.5-öt valamint a gyökháromperkettőt cos(pi/6)-ra.

Ez után alkalmazzuk az addíciós képletet, miszerint: sin(x)sin(y)+cos(x)cos(y)=cos(x-y).


Azaz lesz nekünk: cos(x-pi/6)>0.5


Szerintem innen már meg tudod oldani, ha nem majd segítek.

2011. ápr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, elírtam. Szóval miután kettővel osztod az egyenlőtlenséget, akkor a jobb oldalon természetesen, 0.5 lesz nem 0.2
2011. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj előző válaszoló, nekem ez a megoldás jobban tetszik:

[link]

2011. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Oké. Jónak tűnik, de nekem úgy rémlik, hogy még nem tanultak addíciós tételeket (tizedikes feladat).


Másik válaszolónak: egyenlőtlenséget elég csúnya dolog négyzetre emelni: attól, hogy 2>-3 még nem következik, hogy 4>9

2011. ápr. 14. 14:52
 5/7 A kérdező kommentje:
Kritikát a másodikra visszavonom, végül is mindkét oldal pozitív, így nem romlik el az egyenlőtlenség.
2011. ápr. 14. 14:55
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem az utolsó megoldás úgy rossz ah van. Lehet én nézem rosszul, de rossz a négyzetre emelés, a behelyettesítés meg minden
2011. ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, elszámoltam... megzavart az ábra, jó a megoldás
2011. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!