Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légyszi segítsen valaki...

Légyszi segítsen valaki határozatlan integrálba.3 feladat, kép lent. Köszi!?

Figyelt kérdés
[link]
2011. ápr. 15. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos nincs időm levezetni, de én ránézésre parciális integrállal csinálnám, a 3z-2 t deriválom majd, (2z+1)^(-1/2)-t pedig integrálom: (2z+1)^1/2 lesz, mivel osztani kéne 1/2-vel a hatvány miatt, de szorozni is kéne, mivel 2 van a belső fv-ben.

A parciális után pedig ismét csak egy sima hatványfv. marad az integrálon belül.

2011. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Én itt szoktam segítséget kérni:

[link]

Shpow steps -re kattintva követem a lépéseket. Igen sokszor használ.

2011. ápr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, nyomtam a zöld kezet.

nekem parciálisan nem jött ki, vagy legalábbis nem az lett a végeredményem, mint amit a matekprogi kidobott rá.

másodiknak is nagyon köszi, nem is tudtam, hogy a wolframalpha lépéseket is kiír. pedig pont 2-3 hete vizsgáztunk a használatából. LOL

2011. ápr. 15. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Na én meg úgy csinálnám, hogy kétfelé bontom az integrandust.

Az első tag: 3zdz/gyök(2z+1)


A második tag: -2/gyök(2z+1)=-2*(2z+1)^(-1/2)


Az első tagnál a gyököt helyettesítjük, pl. t-vel. (így dz=tdt).

A második tag pedig f'*f^n alakú. Így biztosan kijön a végeredmény.

2011. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!