Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy ferde hasáb alapja egy 5...

Egy ferde hasáb alapja egy 5 oldalhosszú négyzet, két szemközti oldallapja pedig olyan téglalap, melynek másik oldalhossza 13. Mekkora a hasáb felszíne és térfogata, ha testmagassága 12?

Figyelt kérdés

Gondoltam a=5 b=5 és c=13, majd behelyettesítettem, de így nem jött ki a kívánt eredmény. Meg lehet, így túl egyszerű lenne. Magassággal meg nem tudok mit kezdeni, de biztos kell.

Ha tudtok, írjatok konkrét választ. Köszönöm!


2011. ápr. 17. 14:08
 1/3 A kérdező kommentje:
A térfogat megvan, de ez elméletileg egyenlő kell legyen a felszínnel, ami viszont nem jön ki.
2011. ápr. 17. 14:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapja 5*5 -ós négyzet, két oldala 5*13 -as téglalap, további két oldala olyan paralelogramma, aminek egyik oldala 5, másik oldala 13, és ennek a magassága is 12 cm.

(5, 12, 13 is pitagóreusi háromszög!) A felszín és a térfogat valóban azonos mérőszám.

A=2*25+2*5*13+2*5*12/2=300

2011. ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A paralelogrammákat téglalapnak vettem, akkor ez volt a baj.

Köszönöm a segítséget!

2011. ápr. 17. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!