Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Le fordítanátok ezt a 3db...

Xenon25 kérdése:

Le fordítanátok ezt a 3db német mondatot?

Figyelt kérdés

Előző évben Olaszországban voltam nyaralni.

Sokat sétáltam a tengerparton.

Egy szép és elegáns étteremben ebédeltem.

Előre is köszííííí


2011. ápr. 18. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1, Voriges Jahr machte ich in Italien Urlaub.

2, Ich spazierte viel an der Küste

3, In einem schönen und eleganten Restaurant habe ich zu Mittag gegessen. Úgy gondolom, hogy mind jó, biztos ír még valaki, ha hibáztam.

2011. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Még az volna a kérdésem h a a második múltat hasznljuk írásban csak?
2011. ápr. 18. 17:17
 3/11 A kérdező kommentje:
bocs ez hülye kérdés keverem valamivel! inkább azt kérdezem h hogyan dntöd el h az első vagy második múltat használod????
2011. ápr. 18. 17:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha összefüggő szöveg van, akkor azt használod ami előtte volt. Egyébként teljesen mindegy, hogy első vagy második.
2011. ápr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az utóbbi kérdésre válaszolva(nem a fordítós vagyok),szerintem mindegy,hogy írásban melyiket használod,mert a Präteritumot csak írásban használod,a Perfektet meg is-is.De ha egybefüggő szöveghez kellettek ezek a mondatok,akkor csak az egyiket használd,döntsd el,hogy melyiket.
2011. ápr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És a harmadik mondat h hangzik 2 múltban?
2011. ápr. 18. 18:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Anyanyelvi német vagyok, és rühellem amikor a gimibe lebasszák azért a gyereket mert präteritumba beszél, ír stb. Tök mindegy melyiket használod, ha a tanár ezzel akar valakit megszívatni, mondjátok, hogy nem tud németül. Kérdésben van max az, hogy csak a perfektet használjuk, de pl. német barátaim néha szoktak kérdésben is präteritumot használni.
2011. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez már Perfektben van, ami a 2. múlt. De ha a Präteritumra, az első múltra gondolsz, az úgy van, hogy: Ich aß in einem schönen und eleganten Restaurant zu Mittag.
2011. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A "Präteritum" az elbeszélő (v. befejezett) múlt


Leginkább írásban használjuk

2013. jan. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző évben Olaszországban voltam nyaralni

(Voriges Jahr war ich in Italien im Urlaub)


Sokat sétáltam a tengerparton

Ich war viel am Strand spazieren)


Egy szép és elegáns étteremben ebédeltem

Ich speiste in einem schönen u. eleganten Restaurant

2013. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!