Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell kiszámolni hogy...

Hogy kell kiszámolni hogy tényleg ekkora a területe?

Figyelt kérdés

Egy tengelyesen szimmetrikus trapéz magasága 10 cm,átlói merőlegesek egymásra.Igazold, hogy a trapéz területe 100 cm2!

Ezekből az adatokból hogy tudom igazolni?A trapéz területe (a+c)x m:2 nem?


2011. ápr. 28. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
És mi a bajod vele? Ha merőlegesek az átlók, akkor ez csak egy négyzet lehet. Ennek területe pedig 10cm*10cm=100cm^2.
2011. ápr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Megjegyzés: lehetne rombusz is, de az nem szimmetrikus trapéz.
2011. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Villanykörte ezt nagyon benézte. Ez nem négyzet, ez trapéz, az nem ugyanaz.
2011. ápr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
1.Egyáltalán tudod hogy néz ki a trapéz?Hogyan lenne már négyzet ha merőlegesek az oldalai...
2011. ápr. 28. 13:56
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig:

[link]

2011. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a megoldás


[link]


DeeDee

********

2011. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon túlbonyolítottátok, de nem baj, akkor most részletezem. Ilyen trapéz végtelen sok van.

Ugyanis: Rajzoljunk egymásra két merőleges egyenest, ezek jelentik az átlókat.

Innentől kezdve rajzoljunk még két, egymással 10cm -es párhuzamos egyenest, úgy hogy ezek 45°-ot zárjanak be az előzőleg rajzolt átlókkal, továbbá egyenlő távol legyenek az eredetileg megrajzolt merőleges egyenesek metszéspontjától.

A két párhuzamos egyenes elmetszi a merőlegesen metsző átlókat 4 helyen. A 4 metszéspont épp egy 10 cm oldalhosszúságú négyzet csúcspontjai.


Most vizsgáljuk meg azt, hogy mi történik akkor, ha a két párhuzamos egyeneseket eltoljuk az átló metszési pontjához képest. Szintén 4 metszéspontot kapunk. Azon az egyenesen, amelyik közelebb került az átló metszéspontjához, a metszéspontok távolsága csökkent, mégpedig egyenes arányban az eltolással. Az ellentétes oldalon pedig nőtt.

Így gyakorlatilag a négyzet trapézzá torzult a következőképpen: A négyzet oldala elfordult. Így felső területe csökkent, alsó területe nőtt.

Azonban az egybevágó háromszögekből könnyen belátható hogy a két területváltozás megegyezik.


Ezért trapézunk teljesen egyenértékű egy 10cm*10cm-es négyzettel.

Előző válaszomban azért írtam négyzetet, mert legkönnyebb a legegyszerűbb esetet vizsgálni.

Mellesleg a négyzet felfogható úgy mint speciális trapéz.

2011. ápr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Vilanykörte :S ez nekem magas.min1 majd valahogy megoldom.Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 28. 14:58
 9/17 anonim ***** válasza:
Amit én elmondtam, azt 14:31 leírta matematikailag is.
2011. ápr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

És itt van egy dinamikus web-oldal "Villanykörte" válaszának szemléltetésére:

[link]

2011. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!