Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valószínűségi változók?

Wakeupjohnny kérdése:

Valószínűségi változók?

Figyelt kérdés

Van egy táblázatom ami az X és Y valószínűségi változók együttes eloszlását mutatja. A táblázat teljesen ki van töltve.

A feladat ez lenne:

P(X=3 vagy Y=30)=?

De nem tudom, hogy ezt hogyan kéne megoldanom, és azt sem hogy a VAGY itt mit jelent?

Kérlek segítsetek.


2011. máj. 3. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A táblázatot nem látom, így csak azt tudom mondani, hogy szerintem itt a vagy azt jelenti, amit szó szerint jelentene, azaz vagy x=3, vagy Y = 30.

Ezt úgy számolnám, hogy venném az összes olyan xy párt, ahol x=3, ezeknek a valószínűségét összeadnám, majd venném ahol y=30, és ugyanígy összeadnám. Viszont ahol x=3 és Y=30 azt ugye 2x számoltuk, tehát azt ki kell vonni a végén.


Remélem valami ilyesmire gondoltál, ha nem akkor esetleg belinkelnéd a táblázatot?

2011. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi a késői válaszért, csak sok más dolgom is volt

Itt a feladat: [link]

És nagyon köszi a segítséget!

2011. máj. 7. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Megnéztem a táblázatot, erre gondoltam.

Nézed az első oszlop összegét, mert ekkor x=3, és a harmadik sor összegét, mert ekkor y=30, viszont egy elemet (1.oszlop 3.sora) kétszer számoltunk bele, ezért ezt ki kell vonni, hogy csak egyszer szerepeljen:

P(X=3 vagy Y=30) = 0,4+0,2-p = 0,5

2011. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2011. máj. 10. 05:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!