Egy kétjegyű szám első jegye a második jegy háromszorosa. Ha a számjegyeket felcseréljük 36-tal kissebb számot kapunk. Melyik ez a kétjegyű szám?

2011. máj. 8. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
62
2011. máj. 8. 17:18
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem elmagyaráznád,hogy jön ki 62?
2011. máj. 8. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyenlettel:

a = második számjegy

3a = első számjegy

10x3a + a = az eredeti szám valódi értéke

10a + 3a = a kapott szám valódi értéke

10x3a + a = 36 + 10a + 3a

31a = 36 + 13a

18a = 36

a = 2

3a = 6

2011. máj. 8. 18:22
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. máj. 8. 18:40