Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki leírná Dobó esküjét az...

Valaki leírná Dobó esküjét az Egri csillagokból?

Figyelt kérdés
Lehetőleg csak az esküt.
2011. máj. 14. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak be kell írni a gugliba, hogy "dobó eskü", és már jön is a válasz:

[link]

Sok sikert!

2011. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó,de most ez az egész az eskü?

Én kértem hogy CSAK az esküt,mert nekem azt meg kell tanulni hétfőre.

2011. máj. 14. 20:57
 3/8 emlya ***** válasza:

Esküszöm az egy élő Istenre...

- Esküszöm az egy élő Istenre - hangzott az ünnepi mormolás.

- ...hogy véremet és életemet a hazáért és királyért, az egri vár védelmére szentelem. Sem erő, sem fortély meg nem félemlít. Sem pénz, sem ígéret meg nem tántorít. A vár feladásáról sem szót nem ejtek, sem szót nem hallgatok. Magamat élve sem a váron belül, sem a váron kívül meg nem adom. A vár védelmében elejétől végéig alávetem akaratomat a nálamnál feljebb való parancsának. Isten engem úgy segéljen!

- Úgy segéljen! - zúgták egy hanggal.

- És most magam esküszöm - szólt Dobó, két ujját a feszületre emelve. - Esküszöm, hogy a vár és az ország védelmére fordítom minden erőmet, minden gondolatomat, minden csepp véremet. Esküszöm, hogy ott leszek minden veszedelemben veletek! Esküszöm, hogy a várat pogány kezére jutni nem engedem! Sem a várat, sem magamat élve meg nem adom! Föld úgy fogadja be testemet, ég a lelkemet! Az örök Isten taszítson el, ha eskümet meg nem tartanám!

Nem kételkedett azon senki. Lángolt mindenkinek az arca, mert tűz égett mindenkinek a szívében. A Dobó esküjére minden kard kivillant. Egy lélekkel kiáltották:

- Esküszünk! Esküszünk!

2011. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 emlya ***** válasza:

Esküszöm az egy élő Istenre - hangzott az ünnepi mormolás.

- ...hogy véremet és életemet a hazáért és királyért, az egri vár védelmére szentelem. Sem erő, sem fortély meg nem félemlít. Sem pénz, sem ígéret meg nem tántorít. A vár feladásáról sem szót nem ejtek, sem szót nem hallgatok. Magamat élve sem a váron belül, sem a váron kívül meg nem adom. A vár védelmében elejétől végéig alávetem akaratomat a nálamnál feljebb való parancsának. Isten engem úgy segéljen!

2011. máj. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 emlya ***** válasza:
Nekünk csak ezt kellett.
2011. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg ennyire nem tudsz szöveget értelmezni, hogy egy adott szövegből nem tudod kikeresni a neked kellő részt?
2011. máj. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azt mondta hogy "Hajrá Diósgyőr! Szopassuk meg a turbánosokat"
2011. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Te is a Diósgyőrnek szurkolsz??

Hajrá Diősgyőr xdd

2011. jún. 3. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!