Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ebben a feladatban, nem tudom...

Ebben a feladatban, nem tudom mi az erő kar (vagyis hogy hol van. Elmondanátok?

Figyelt kérdés

Itt a feladat linkje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


És ebből az 1. nem értem.

Azt írja a válaszoló, hogy van fél méteres erőkar, meg 2,5 méteres. Az hol található, hogy lehet kiszámolni mert nekem az sehogy se jön ki.


2011. máj. 15. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem számoltam utána, de elvileg jónak kell lennie.


[link]


Csak paintbe tudtam rajzolni, mert pont most töröltem le az autocadet, a kedvedért most nem raktam volna újra fel :)


Szóval:

Van egy önsúlya a gerendának, ez 400N. 6 méteren oszlik meg, így egy méterre 66.66N (q) jut. Ez egy egyenletesen megoszló teher (téglalap, benne kis nyilak). Az egyenletesen megoszló terheket tudjuk helyettesíteni egy eredő erővel, ez a rajzon az "R". Helye a téglalap súlypontja (közepe) ez lesz az erőkar, nagysága pedig q * megoszlási hossz.

Ezt az erőt kell kompenzálnunk egy F erővel. Számításához használjuk fel az A alátámasztási pontot. Ide az erők forgatónyomatéka 0, tehát tudunk egy egyenletet írni. Pozitívnak írjuk fel az óramutató járásával meggyező irányba forgató erőket, negatívnak pedig az ezzel ellentéteset. (ez lesz a -F×1m) Az F-ről feltételeztük (logikusan), hogy felfelé fog mutatni, ezért így majd pozitív eredményt kapunk, ha átrendeztük az egyenletet. Ha valamit nem értesz szólj.

2011. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jaj, nagyon hülye voltam, ezt meg ne jegyzd! XD

Kifelejtettem a jobboldali rész önsúlyát. Mindjárt megcsinálom, csak még Contador támad az eurosporton... :)

2011. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az 1. feladathoz


[link]


A 2. feladat

A fogó "áttétele" a két kar hosszának - Erőkar/Teherkar aránya. Ezzel megszorozva a szorító erőt, megkapod a megoldást.

2011. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2011. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2011. máj. 15. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!