Kémiai egyenleteket nem értem, segítség?

Figyelt kérdés

Nem értem a kémiai egyenleteket,pedig oda figyelek órán,de még sem tudom egyszerűen a kémiát. :S

Vegyük pl. a magnézium oxidot. Mg + O2. Ebből hogy lett 2MgO?

Meg a nehezebbeket.. 7.osztályos vagyok.

Valaki el tudná magyarázni nekem? Nagyon megköszönném. :)


2011. máj. 15. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyenlet úgy helyes,hogy: 2Mg+O2= 2 MgO A lényeg az,hogy a magnéziumatomnak van 12 elektronja és 12 protonja. A 12 elektronból kettőt lead,így marad neki 10 elektronja és 12 protonja, kétszeresen pozitív töltésű Mg ion lesz. Az oxigén atomnak van 8 elektronja és 8 protonja. A 8 elektronhoz kettőt felvesz,így lesz neki 10 elektronja és 8 protoonja, kétszeresen negatív töltésű oxid ion lesz. Az egyenletben a különböző töltésű ionok "összeragadnak,mint a mágnesek".


Az egyenlet: Mg+O=> Mg(2+)+O(2-)=> MgO Csakhogy oxigénatom nem fordul elő a természetben,csak molekula(O2). DE mivel egy oxigénatomhoz egy Mg kell, egy oxigénmolekulához(2 oxigén atom) kettő Mg kell. Két Mg-ból és egy O2 molekulából(2 O atom), poedig ugye 2 MgO lesz. Így lesz az egyenlet a következő:

2Mg+O2=> 2Mg(2+)+O2(2-)=> 2MgO


Remélem értetted.

2011. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én 8.-ban találkoztam először a kémiai egyenletekkel, én sem értettem és utáltam az egészet. Akkoriban azt csináltam, hogy bemagoltam az egészet. Aztán kicsit később kezdtem megérteni az egészet...

Én az előző válaszoló magyarázata alapján nem hinném, hogy megértettem volna az egésznek a logikáját 3 évvel ezelőtt, szóval ne aggódj, ha nem érted (ha meg mégis, akkor örülök neki)! Én azt mondom vágd be az egészet. Aztán később megérted.

Amúgy most a kémia az egyik kedvenc tantárgyam :)

2011. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem egészen értem,ígyvan.. De köszi a tippet. :D Holnap akkor nekiülök bemagolni. :\ :)
2011. máj. 15. 18:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van itt az ilyesmire egy kis magyarázatom (lehet hogy segít valamit):


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2011. máj. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!